Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

Publiczne legalne palenie zioła – Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców organizuje happening w Toruniu

Publiczne legalne palenie zioła – Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców organizuje happening w Toruniu, który odbyć się ma w najbliższą niedzielę o godz. 14.00. Organizatorów wydarzenia zapytaliśmy o główny cel niedzielnego happeningu oraz o legalność palenia ziela w jego trakcie. Okazuje się, że na zbiorowe palenie nie ma jednak co liczyć. Oto więcej informacji.

Publiczne legalne palenie zioła – Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców organizuje happening w Toruniu

Kilka dni temu na kanałach mediów społecznościowych Polska Liberalna – Strajk Przedsiębiorców pojawiła się informacja o planowanym na niedzielę 23.04.2023 r. happeningu „publiczne legalne palenie zioła”, który ma oczywiście dotykać tematu konopi indyjskich.

Publiczne legalne palenie zioła - Polska Liberalna

Przy zamieszczonej na POLSKA LIBERALNA grafice czytamy:

„To się będzie działo w Toruniu 23.04.2023.
Może o. Rydzyk wpadnie i zapali z nami, bo zapewne on może palić w 100% legalnie.
A TY?
Ty też możesz, jeśli musisz.
A jeśli nie musisz, ale chcesz to będziesz mógł, jeśli jesienią postawisz krzyżyk na liście wyborczej Polska Liberalna.
Happenig ma na celu piętnowanie obłudy w życiu publicznym, niekonsekwencji prawa i ideologizowania w miejsce pragmatyki.
Polska powoli się staje wyspą ciemnogrodu na tle legalizacji w Europie. Polacy nie powinni zazdrościć innym wolności tylko zgodnie z tradycją złotych czasów Rzeczypospolitej powinniśmy dla innych być wzorem i inspiracją wolności.”

Legalne palenie zioła w Toruniu?

Zapytaliśmy organizatorów wydarzenia o kwestie prawne, a dokładniej o to, na czym ma polegać wspomniana w nazwie „legalność palenia zioła”.

Okazuje się, że tak na prawdę będzie to… publiczne zażywanie medycznej marihuany przez przewodniczącego Strajku Przedsiębiorców – Pawła Tanajno, który jest pacjentem stosującym właśnie medyczną marihuanę.

Nie jest to zatem, jak można by wnioskować z nazwy, happening zbiorowego palenia zioła przez zebranych, a jedynie publiczne zażycie leku przez Pawła Tanajno. A to wszystko po wcześniejszych ustaleniach z policją.

Wydarzenie ma na celu zwrócić uwagę na światowy trend liberalizacji prawa dot. konopi, który jakoś omija póki co Polskę, jednak jego nazwa wprowadza w błąd.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać