Ciekawostki Zielonego Świata Świat Konopi Przemysłowych ZIELONE NEWSY

Klocki LEGO już wkrótce będą robione wyłącznie z konopi

klocki LEGO

W ciągu kilku lat klocki LEGO będą robione wyłącznie z konopi. Legendarna marka postanowiła zmienić materiał, z którego produkuje swoje znane na całym świecie klocki. Szkodliwy dla środowiska plastik zostanie zastąpiony plastikiem konopnym, który jest znacznie przyjaźniejszy naszej planecie.

Do tej pory LEGO produkowało swoje klocki z plastiku( tworzywa ABS), który jest tworzywem szkodliwym dla planety. LEGO musiało stawić czoła licznym problemom związanym z ochroną środowiska. Z tego powodu producent zobowiązał się do znalezienia ekologicznego zamiennika swojego plastiku do roku 2030. Wyborem okazał się plastik produkowany z konopi.

LEGO będą robione wyłącznie z konopi, w ciągu dekady

Konopie są doskonałym materiałem bazowym do produkcji tworzyw sztucznych ze względu na wysoką zawartość celulozy, która waha się między 70% – 80%, Nad rozwojem technologii konopnego, przyjaznego dla środowiska plastiku pracuje od kilku lat firma o nazwie Zeoform. Dzisiaj firma twierdzi, że udało jej się opracować bardzo wytrzymały plastik wykonanego w całości z konopi. Materiał można wtryskiwać lub formować rozdmuchowo i wykorzystywać tym samym do produkcji w niezliczonej liczby produktów, od guzików po słomki, meble domowe, czy zabawki.

Imperium LEGO zostało zbudowane na plastiku. Ale teraz duńska firma inwestuje miliony, aby się go pozbyć ze swojego procesu produkcyjnego. Do 2030 r. 60 miliardów bloków, które firma produkuje każdego roku, powstawać będzie z tworzywa konopnego.

Konopny plastik jest nietoksyczny i w pełni biodegradowalny.

Cieszy fakt, iż co raz więcej masowych producentów dostrzega zalety produkcji z tworzyw na bazie konopi. Ostatnio na taki ruch zdecydował się producent odzieży firma Levi’s. W dobie potężnego kryzysu ekologicznego, ludzie ponownie doceniają potencjał przemysłowy tej rośliny, proces produkcji przy użyciu konopi jest przyjaźniejszy dla środowiska, a produkty

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać