Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Wybory 2023 – Łukasz Rydzik, reprezentant środowiska konopnego kandydatem na posła

łukasz rydzik

Wybory 2023 – Łukasz Rydzik, reprezentant środowiska konopnego kandydatem na posła. Jest to jedyna osoba startująca w tegorocznych wyborach parlamentarnych, która od kilku lat aktywnie angażuje się w sprawy bliskie naszej społeczności. Łukasz w sprawach konopnych działa na różnych polach od pomagania pacjentom mającym problemy prawne np. z tytułu uprawy roślin w celach medycznych po działania typowo sejmowe. Chwilę przed ciszą wyborczą 2023 przedstawiamy w kilku słowach jego postać. 

Wybory 2023 – Łukasz Rydzik, reprezentant środowiska konopnego kandydatem na posła

Łukasza Rydzika poznałem kilka lat temu przy okazji prac Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, w którym początkowo byłem doradcą. Później wielokrotnie spotykaliśmy się przy okazji różnych wydarzeń konopnych.

Łukasz jest młodym działaczem Lewicy, który regularnie pojawia się na różnych wydarzeniach konopnych jako gość ale także był inicjatorem kilku akcji np. w obronie pacjentów medycznej marihuany, którzy mieli problemy z tytułu posiadania lub uprawy roślin w celach medycznych.

W 2021 r. Łukasz Rydzik zainteresował ogólnopolskie media sprawą Pana Ryszarda, 69- latka z Jasła, któremu za uprawę konopi na własne potrzeby medyczne groziło 3-15 lat więzienia, a następnie przeprowadził w Krośnie pod Sądem Okręgowym oraz w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości protesty w jego obronie.

Był także inicjatorem akcji #PacjentNiePrzestępca. Dzięki wszystkim tym zabiegom sprawa Pana Ryszarda została warunkowo umorzona.

Łukasz Rydzik jest także inicjatorem projektu 4krzaki, walczącego o możliwość upraw 4 krzaków konopi indyjskich na własne potrzeby pacjentów medycznych.

Łukaszowi trzeba także przyznać duże zaangażowanie oraz pracowitość w sprawach, w które się angażuje.

Widząc jak pracuje Łukasz, znając jego determinację i zaangażowanie uważam, że dla polskiej sprawy konopnej dobrze, aby Łukasz Rydzik został posłem na Sejm w następnej kadencji.

Jest to o tyle istotne, że potrzebny jest człowiek szczerze zaangażowany w kwestie konopne, gdyż może to nas przybliżyć do dołączenia Polski do światowego trendu legalizacji marihuany rekreacyjnej.

Ale Łukasz Rydzik działa także na polu konopi włóknistych i związanym z nimi przemysłem.

Łukasz Rydzik aktywnie działa w temacie rozwoju upraw konopi włóknisptych oraz wspiera przedsiębiorstwa działające w tej tematyce. Dodatkowo w kwietniu 2022 r. na Konwencji Rolniczej Lewicy zaprezentował pakiet rozwiązań mających na celu zwiększenie areału upraw konopi.

W ramach pakietu zaproponował m.in. stworzenie Funduszu Rozwoju Branży Konopnej w celu opracowania i wdrożenia nowych technologii wykorzystywania konopi w przetwórstwie, włókiennictwie czy budownictwie. Powołanie w Ministerstwie Rolnictwa Pełnomocnika ds. rozwoju branży konopnej Stworzenie programu dopłat do budowy biogazowni lub brykieciarek w celu maksymalnego wykorzystania potencjału energetycznego konopi. Ujednolicenie dopłat obszarowych do produkcji konopi (wprowadzenie jednolitej płatności obszarowej do prod. konopi).

Zwiększenie dopuszczalnego poziomu THC w konopiach, tak by dopuścić więcej odmian przemysłowych jest także celem Łukasza.

Z czystym sumieniem mogę polecić tego kandydata każdemu, komu zależy na polskiej sprawie konopnej.

Łukasz Rydzik
Okręg numer 22 – Przemyśl – Krosno (od Lubaczowa, przez Bieszczady aż po Jasło)
Lista wyborcza numer 3
Kandydat numer 1 na liście Lewicy

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać