Ciekawostki Zielonego Świata Świat Konopi Przemysłowych Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

Żniwa Konopi na najbardziej znanym polu w Polsce juz w tę sobotę (10.09). Zapraszamy!

Żniwa Konopi

Hemplab oraz Weednews.pl zapraszają na Żniwa Konopi na najbardziej znamy polu w Polsce, które znajduje się miedzy lubelskimi blokami. Pole jest znane z tego, że jego właściciel nie odsprzedał terenu deweloperowi, który budował na sąsiednich działkach nowe osiedle. Lubelski rolnik zamiast ziemie sprzedać, wolał ją nadal uprawiać. I w ten sposób, Lublin ma osiedle, po środku którego uprawiana jest normalnie rola. Każdego roku, pod samymi oknami mieszkańców, odbywają się klasyczne żniwa. Jednak ten rok jest wyjątkowy – wiosną pole zostało obsiane konopiami. Przy okazji żniw, firma Hemplab, która w tym roku wydzierżawiła pole, we współpracy z naszym portalem zorganizowała część edukacyjną. Będą panele, będą wycięte w konopiach pokoje edukacyjne, będą konkursy, a także możliwość zerwania i zabrania konopi do domu. Zapraszamy!

Żniwa Konopi na najbardziej znanym polu w Polsce juz w tę sobotę (10.09)

Najbardziej znane w Polsce i nie tylko pole konopi włóknistych od ponad trzech miesięcy rośnie między blokami przy ulicach: Berylowej i Jantarowej. Cały projekt jest inwestycją firmy Hemplab, która zajmuje się uprawą oraz przetwórstwem konopi włóknistych. Pierwsze, historyczne żniwa konopi między blokami w Lublinie odbędą się 10 września o godzinie 17:00. Jednak same żniwa to nie wszystko co czeka na odwiedzających tego dnia konopne pole.

Wydarzenie startuje o godz. 15.00

W ramach Żniw Konopi organizowanych przez Hemplab, przy współpracy z portalem WeedNews.pl odbędzie się także część edukacyjna. Każdy uczestnik będzie mógł zdobyć cenną wiedzę na temat konopi i ich zastosowań

odbędą się dwa panele dot. konopi:

1. Konopie – roślina przyszłości stosowana w przeszłości (45 min + 15 min na pytania) – Jolanta Różycka, Szymon Włodarczyk (Hemplab) + gość specjalny
2. Konopie – tysiące zastosowań, setki możliwości, dziesiątki korzyści (45 min + 15 min na pytania) – Marcin Marczak, Paweł „Teone” Leśniański, Szymon Włodarczyk (Hemplab)

Panele rozpoczną się o godzinie 15.00

Ale to nie wszystko, odwiedzający żniwa będą mieli okazję zajrzeć do edukacyjnych pokoi, które zostaną wycięte w konopnym polu. A co w pokojach?

Pokój nr 1 – Konopie w życiu codziennym
Pokój nr 2 – 20.000 zastosowań konopi
Pokój nr 3 – Świat konopnych ciekawostek

Na stronie www.hemplab.ltd aktywny jest formularz zgłoszeniowy na żniwa. Każdy kto będzie chciał w nich udział (event przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich) musi zapisać się i odebrać elektroniczny voucher uczestnictwa. Następnie, już w dniu żniw będzie mógł ten voucher wymienić na bilet wstępu oraz odebrać „pakiet żniwiarza” od organizatorów (Aktualizacja: pula „pakietów żniwiarza” się już wyczerpała).

Wydarzenie na FB znajdziesz T U T A J

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać