Świat Medycznej Marihuany Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Niemcy: Poszukiwana osoba na stanowisko „tester medycznej marihuany”. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

tester medycznej marihuany

Niemcy: Poszukiwana osoba na stanowisko tester medycznej marihuany, a dokładnie „Sommelier Konopi”. Ogłoszenie zamieściła firma Cannamedical Pharma, zlokalizowana w Kolonii. Jak wskazuje nazwa stanowiska, zatrudniona na nim osoba będzie miała za zadanie m.in. testować i oceniać jakość medycznego suszu wytwarzanego przez wspomnianą firmę. Producent oferuje niemałą stawkę za usługi, która wynosi ok. 8000 Euro miesięcznie. Jakie warunki muszą spełnić kandydaci? 

Niemcy: Poszukiwany tester medycznej marihuany

Niemiecki producent medycznej marihuany, Cannamedical Pharma, ogłosiła nabór na stanowisko „sommeliera konopi”, osoby, która będzie testować jakość produktu przez jego spożywanie.

„Podstawą naszego sukcesu są wykwalifikowani i zadowoleni pracownicy, którzy robią wszystko, aby dostarczać leki najwyższej jakości. Każda osoba wnosi istotny wkład w sukces naszej firmy. Nieustannie poszukujemy utalentowanych i zmotywowanych ludzi, którzy pomogą nam w dalszym rozwoju. Zrób z nami kolejny krok w swojej karierze i aplikuj do nas!”

-Czytamy na stronie z ogłoszeniem

Od lat opinie pacjentów o naszych produktach są jedną z najważniejszych informacji

-mówi dyrektor sprzedaży Cannamedical Pharma, Burak Seckinok.

Zadania należące do Sommeliera Konopi

„Naszą filozofią jest pomaganie pacjentom w poprawie jakości ich życia dzięki medycznym lekom z konopi indyjskich najwyższej jakości. Aby nadal się rozwijać i móc pomagać większej liczbie osób, poszukujemy Cię jako freelancera w charakterze konsultanta”

-czytamy na stronie ogłoszenia

Warunkiem dla kandydatów na stanowisko jest bycie pacjentem medycznej marihuany na terenie Niemiec oraz posiadanie rolniczego bądź naukowego wykształcenia.

Jakie obowiązki będzie miała osoba zatrudniona na tym stanowisku? Będzie do nich należało m.in:

 • Wsparcie i doradztwo w zarządzaniu zakupami i łańcuchem dostaw w doborze leczniczych odmian konopi
 • Ocena różnych szczepów konopi na podstawie ustalonych kryteriów
 • Kontrola jakości portfolio produktów
 • Ocena warunków uprawy
 • Obserwacja i analiza rynku
 • Publikowanie fachowych artykułów o producentach, uprawach i odmianach
 • Praca edukacyjna w zakresie marihuany leczniczej

Jak widać, nie jest to tylko palenie ziółka i relaks. Zadania postawione przed Sommelierem Konopi wymagają sporej wiedzy oraz niemałego doświadczenia z marihuaną zarówno od strony gotowego produktu jak i samego procesu uprawy, należy mieć zatem specjalistyczną wiedzę z kilku obszarów dot. konopi. Pamiętajmy, że do tego dochodzą fachowe publikacje oraz obserwacja i analiza rynku.

Stawka to 100.000 Euro w skali roku, co daje ponad 8000 Euro miesięcznie.

9 komentarzy
 1. Mateusz 1 rok ago
  Reply

  Witam
  Interesuję mnie przede wszystkim rozwój osobisty i otwarcie się na nowe doświadczenia, z marihuana miałem do czynienia od dawana. Lubię ją palić ale w pierwszej kolejności zajmuję się pracą, pochodzę z gospodarstwa na którym plantacje kapusty i ich pilnowanie to dla mnie codzienność. Do szkoły średniej uczęszczałem na informatyka z względu na to , że lubię rozwój i wprowadzanie nowych technologii oraz udoskonaleń. W rolnictwie się odnajduję poprzez ojca, któremu bardzo wiele zawdzięczam. Jestem bardzo obiektywny, lubię krytykować, oceniać, uczyć się i coś zmieniać. Z językiem niemieckim mam do czynienia dopiero od gimnazjum gdzie inni uczęszczali już wcześniej. Byłem w pracy sezonowej w tym kraju i się odnajdywałem myślę, że moja konsekwencja i chęć podjęcia tej pracy jest znacząca wiec bariera językowa nie będzie problem tylko motywacją do rozwoju. Dziękuję za chwile uwagi.

 2. Karol 1 rok ago
  Reply

  Ja chcę

 3. Karol 1 rok ago
  Reply

  Ja bardzo chce

 4. Krystian 1 rok ago
  Reply

  Chciałbym zostać „ Testerem medycznej marihuany”. Myślę że spełniam warunki. Pozdrawiam

 5. Paweł 1 rok ago
  Reply

  Szukam pracy , weźcie mnie proszę mogę robić za mniej , jestem bardzo utalentowany i zmotywowany.
  Marzenia trzeba spełniać!!

 6. Dominik 1 rok ago
  Reply

  Z chęcią podejmę się tej pracy posiadam zaświadczenie od lekarza że może generalnie spożywać medyczna konopie pozdrawiam

 7. Przemek 1 rok ago
  Reply

  Jak się aplikuje na to stanowisko?

 8. Dominik 1 rok ago
  Reply

  Z chęcią podejmę się tej pracy

 9. Sebastian 1 rok ago
  Reply

  Myślę że się nadam mam doczynienia z Tą piękna roślina od 13 roku życia jakieś 15 lat Myślę że z tak długim doświadczeniem lepszego testera nie znajdziecie Mało ? 5g dziennie dobrego susu roślinnego to dla mnie jak dla innego paczka papierosow dziennie

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać