Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

DEA poszukuje firmy do utylizacji marihuany

DEA

Amerykański Urząd ds. Zwalczania Narkotyków (DEA) poszukuje firmy, która będzie odpowiadać za utylizację marihuany. Ilości o jakich mowa to około 500 spalonych kilogramów na godzinę, umowa obowiązywałaby od marca do września – czytamy w ogłoszeniu oddziału DEA w Houston.

Marihuana transportowana będzie z 12 miast w całym Teksasie do spalani w Tucson. Susz w takich ilościach zazwyczaj kompresowany jest do postaci „cegieł” ważących od 20 do 30 kilogramów.

Wszystko pójdzie z dymem

„Integralność procesu zniszczenia musi być taka, aby zniszczony materiał nie mógł zostać odzyskany, gdy zostanie zniszczony”

-czytamy w zawiadomieniu DEA.

Marihuana musi zostać spalona do momentu, w którym nie ma możliwości wykrycia kannabinoidów, mierzonych za pomocą standardowych metod analitycznych. DEA sprawdzi spalarnię, aby upewnić się, że po spaleniu nie zostały żadne pozostałości.

Podczas spalania suszu obecny będzie personel DEA nadzorujący cały proces, dodatkowo kamery będą rejestrować cały proces. DEA zastrzega sobie prawo dostępu do materiału wideo w razie potrzeby, aby potwierdzić, że marihuana została poprawnie spalona.

Wymagania DEA są następujące: spalarnia musi posiadać ogrodzenie uniemożliwiające obserwowanie procesu spalania dla osób postronnych oraz pracownicy spalarni muszą przejść testy na obecność THC w organizmie.

Straż Graniczna w Atlancie (CBP) również poszukuje spalarni, która będzie w stanie przyjąć od 700 do 2500 kilogramów marihuany na raz w celu spalenia. Powtarzalność procesu szacuje się na 8-12 w roku. W tym przypadku spalarnia będzie musiała spełnić odpowiednie warunki, gdyż do spalenia będą również inne używki takie jak haszysz, kokaina, heroina, meta amfetamina, sterydy i opiaty.


Według informacji zawartych w przetargu w celu zniszczenia kokainy, heroiny i meta amfetaminy temperatura musi osiągnąć około 1000 stopni Celsjusza. W przypadku pozostałych substancji wystarczy 800 stopni Celsjusza.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać