Świat Konopi Przemysłowych Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Koncern farmaceutyczny RAMM Pharma Corp. przejmuje HemPoland

RAMM Pharma Corp. przejmuje HemPoland

RAMM Pharma Corp. przejmuje HemPoland. Koncern farmaceutyczny RAMM Pharma Corp. poinformował, że w dniu dzisiejszym nabył wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie udziały HemPoland od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. za kwotę 1,2 miliona dolarów kanadyjskich. Oto więcej informacji.

Koncern farmaceutyczny RAMM Pharma Corp. przejmuje HemPoland

HemPoland to spółka założona w 2014 roku przez Macieja Kowalskiego. Należąca do spółki marka CannabiGold, produkująca suplementy diety, szybko zyskała uznanie i miejsce lidera rynku. Po kilku latach spółka została wyceniona kwotę 110 milionów złotych, co do dzisiaj pozostaje największą transakcją związaną z polskim rynkiem konopi. HemPoland kupiła kanadyjska spółka Green Organic Dutchman Holdings Ltd. Przeczytasz o tym T U T A J.

„RAMM Pharma jest liderem w badaniach i rozwoju farmaceutycznych preparatów kannabinoidowych. Firma opracowała Epifractán™ – pierwszy zarejestrowany lek farmaceutyczny z kannabinoidami w Ameryce Łacińskiej. RAMM Pharma od tego czasu rozszerzyła swoją gamę formuł i produktów, w tym zatwierdzonych i zarejestrowanych produktów, które są sprzedawane komercyjnie. Posiada również szereg nowych produktów na różnych etapach zatwierdzania i opracowywania.”

-czytamy na stronie RAMM PHarma Corp.

„Przejęcie przez Ramm zapewnia dostęp do sieci dystrybucyjnej HemPoland, uznanych marek premium, technologii pozyskiwania oleju konopnego oraz dodatkowego synergicznego przyczółku na rynku europejskim po przejęciu w 2021 r. firmy Canapar Corp. z siedzibą na Sycylii.”

-pisze o fuzji Yahoo Finance

Akcje HemPoland od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. RAMM Pharma nabyła za kwotę 1,2 miliona dolarów kanadyjskich, czyli około 4 miliony złotych.

O komentarz poprosiłem Macieja Kowalskiego, założyciela HemPoland, obecnie właściciela Kombinatu Konopnego:

„W pełni otwarcie niestety nie mogę się wypowiedzieć z racji zobowiązania do zachowania poufności – natomiast nie jest to wielkim zaskoczeniem, bo o tym, że HemPoland jest wystawione na sprzedaż było wiadomo od wielu miesięcy. Kwota faktycznie może szokować, choć całej prawdy nigdy nie poznamy – tak samo było z tymi „stoma milionami”, z których realnie zobaczyliśmy „tylko” ćwierć… Mnie bardziej niż historia interesuje co będzie dalej. Mam nadzieję, że nowy właściciel powstrzyma falę zwolnień, która w ostatnich tygodniach dotknęła załogę. Koniec końców trzeba mieć jednak świadomość, że to wszystko są transakcje pomiędzy bankierami inwestycyjnymi, którzy są równie godni zaufania, co politycy.”

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać