Świat Palaczy Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Wystartował projekt Cannabis House, probanci odebrali pierwsze pół kilograma suszu

Wystartował projekt Cannabis House

Po bardzo długim czasie i po pokonaniu wielu przeszkód wystartował projekt Cannabis House. 20 maja probanci odebrali swój susz we wrocławskim dyspensarium. Wiele wskazywało na to, że ogólnopolskie badania nad użytkowaniem konopi innych niż włókniste organizowane przez stowarzyszenie Cannabis House ostatecznie ruszy na jesień 2021, niestety urzędnicy postarali się, aby tak nie było. Jednak po latach starań udało się i w miniony piątek pierwsi probanci odebrali z wrocławskiego dyspensarium pierwsze pół kilograma suszu. Oto więcej informacji.

Wystartował projekt Cannabis House, probanci odebrali pierwsze pół kilograma suszu

Po bardzo długim czasie i pokonaniu niezliczonej ilości urzędniczych przeszkód wystartował projekt Cannabis House. Wiele wskazywało na to, że pierwszy susz zostanie wydany probantom jesienią 2021, niestety urzędnicy postarali się, aby ten okres jeszcze wydłużyć. Pisaliśmy o tym w artykule „Cannabis House odradza się niczym Feniks z popiołu i uruchamia zapowiadany od lat projekt badawczy

Pisaliśmy wtedy m.in.:

„O projekcie Cannabis House, w ramach którego probanci biorący udział w badaniu mogą w określonych warunkach legalnie otrzymywać susz konopi indyjskich mówi się w Polsce od lat. Osoby odpowiedzialne za projekt kilkukrotnie ogłaszali jego uruchomienie, jednak do tej pory wszystkie próby kończyły się fiaskiem.

Teraz wszystko wskazuje na to, że wreszcie się udało, materiał badawczy trafi do dyspensariów skąd probanci będą mogli go odebrać.

“Temat Badania to: Wykorzystanie standaryzowanego suszu konopi innych niż włókniste w procesie działań mających na celu odwyk pacjentów uzależnionych od twardych narkotyków oraz innych syntetycznych substancji psychoaktywnych.
twardych narkotyków oraz innych syntetycznych substancji psychoaktywnych.
To oznacza, że będąc uczestnikiem badania wypełniasz przygotowane przez specjalistów odpowiednie ankiety, oddajesz próbki do analizy a po ostatecznym zakwalifikowaniu do projektu przez lekarzy otrzymujesz susz konopi indyjskich zgodnie z ich zaleceniem. W trakcie wizyty u lekarza masz szansę opowiedzieć jakie jest Twoje podejście do używania konopi, co chciałbyś w związku z tym zmienić, a co zachować. A także jak system prawny wpływa na używanie przez Ciebie konopi innych niż włókniste. Twoja opinia jest dla nas ważna i może pomóc wielu innym użytkownikom konopi.”

-czytamy w broszurze informacyjnej projektu.”

Susz miał być wydawany jeszcze na jesieni zeszłego roku, jednak urzędnicy postarali się, aby start projektu przedłużyć jeszcze o kilka miesięcy. Mamy wiosnę 2022 i w końcu się udało!

W piątek 20 maja br. we wrocławskim dyspensarium odbyło się pierwsze wydanie suszu w ramach projektu Cannabis House. 54. probantów odebrało po 10 gramów suszu konopi indyjskich.

Cele projektu

Badanie Wykorzystanie standaryzowanego suszu konopi innych niż włókniste w procesie działań mających na celu odwyk pacjentów uzależnionych od twardych narkotyków oraz innych syntetycznych substancji psychoaktywnych” jest eksperymentem społecznym. Jego założenia to m.in.:

-Wyeliminowanie konopi pochodzących z niepewnego źródła, zawierających domieszki niebezpiecznych, uzależniających substancji.

-Ograniczenie lub całkowitą rezygnację z zażywania syntetycznych środków psychoaktywnych.

-Kontrolę rynku poprzez wydawanie czystego i przebadanego ziela oraz przetworów z konopi.

-Upowszechnienie konopi zawierających bezpieczny poziom stężenia THC, CBD, flawonoidów i terpenów.

-Ograniczenie badanym kontaktu ze światem przestępczym oraz wyeliminowanie nielegalnych źródeł i czarnego rynku narkotyków.

-Wypracowanie odpowiednich modeli przeciwdziałania narkomanii.

Wszelkie informacje związane z projektem znajdziesz na stronie Cannabis House oraz w naszym poprzednim artykule na ten temat, który znajdziesz T U T A J.

Gdy tylko zostaną uruchomione kolejne dyspensaria – poinformujemy o tym.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać