Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Ekstrakt z medycznej marihuany do stosowania w vape pen’ach już dostępny dla pacjentów

Ekstrakt z medycznej marihuany

Ekstrakt z medycznej marihuany do stosowania w vape pen’ach jest już dostępny dla polskich pacjentów. Na chwilę obecną usługę wykonania ekstraktu oferuje jedna z wrocławskich aptek, która aktualnie jako jedyna otrzymuje ten produkt recepturowo, istnieje jednak możliwość dostarczenia leku do większych miast na terenie kraju. To pierwszy tego typu produkt na naszym rynku. Oto wzór recepty oraz szczegółowe informacje.

Ekstrakt z medycznej marihuany do stosowania w vape pen’ach

W Polsce w końcu pojawiła się alternatywna forma terapii medyczną marihuaną – extractum purum 80% THC. Jest to oczyszczony ekstrakt z medycznej marihuany przeznaczony do waporyzacji z wykorzystaniem standardowego vape pen’a. Ekstrakt nie zawiera żadnych dodatków, substancji pomocniczych ani rozpuszczalników, wytwarza się go jedynie z zarejestrowanych surowców farmaceutycznych ( czyli odmian dostępnych w aptekach)

Ekstrakt do waporyzacji jest dostępny jako lek recepturowy, sporządzany w aptekach na podstawie recepty.

Używanie leku

Pacjent w aptece odbiera strzykawkę zawierającą 0,9 ml ekstraktu z medycznej marihuany o stężeniu THC na poziomie 80%. UWAGA! Pacjent nie otrzymuje w aptece produktu w vape pen’ie lecz w strzykawce. Proces „wtłoczenia” ekstraktu do urządzenia leży po stronie pacjenta. Jednak uspakajamy – jest to banalnie proste, poniżej możecie zobaczyć krótki film instruktażowy.

Oto instrukcja napełnienia w do pobrania jako plik PDF: Ekstrakt z medycznej marihuany

Wzór recepty:

Ekstrakt z medycznej marihuany

Cannateka, która współpracowała przy wprowadzeniu wprowadzeniu produktu na nasz rynek skupia się na edukacji pacjentów w dziedzinie terapii medycznymi konopiami oraz wspiera farmaceutów zarówno od strony naukowej – technicznie, jak i klinicznej – dozowanie leków.

Na stronie Cannateka.pl znajdziecie wiele przydatnych informacji i uzyskacie odpowiedź na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące nowej formy przyjmowania medycznej marihuany. Polecamy również kontakt przez FB: Cannateka na FB oraz Grupa FB Cannateka

Wiemy, że trwają prace nad wprowadzeniem usługi w innych aptekach na terenie kraju. Jak tylko lek pojawi się w kolejnych punktach – poinformujemy o tym.

Lek jest na chwile obecną dostępny w aptece SUPER PHARM przy ulicy Szewskiej. Istnieje jednak możliwość dostarczenia leku do większych miast na  terenie kraju, aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę Cannateka.pl.

9 komentarzy
 1. Krzysztof 2 lata ago
  Reply

  Szkoda, że nie jest napisane jaka to dawka odpowiadającą autorze, cena itd. news ale bez przełomu 😉

  • Teone 2 lata ago
   Reply

   Nie jest napisane ponieważ nie są to stałe wartości. Wystarczy skontaktować się z Cannateka, aby uzyskać aktualne info.

  • Gosia Cannateka 2 lata ago
   Reply

   Tak jak wspomniano wyżej – Ilośc użytego suszu różni się w zależności od przebiegu procesu, stąd nie jest podawana gramatura kwiatów, a jedynie dokładna, stała ilość substancji aktywnej THC.

   Podobnie jak przy robieniu oleju THC (stosowanie doustne). Dzięki temu, że apteka to standaryzuje można uzyskać dowolne pożądane stężenie THC (np. 2,5%).

   Inaczej jest w przypadku oleju tzw. Extractum normatum, w którym to z danej ilości suszu wytwarza się olej i dopiero na końcowym etapie bada się zawartość produktu.

   Cena za ekstrakt wynosi około 540 zł, a wiec mniej niż za kwiaty i między innymi ze względu na biodostepność i ilość wchłanianej substancji jest bardziej wydajny niż susz.

   Po więcej info zapraszam na naszego fejsbuka lub na grupę – link na tablicy 😉

 2. Tomek 2 lata ago
  Reply

  Z ilu gram suszu jest produkowany pen ? Coś mi się wydaje, że przebitke na tym apteka ma niesamowitą

 3. Kuba 2 lata ago
  Reply

  Sprawdzałem, temat jest świetny. Robią we Wrocławiu, nie trzeba smażyć dużo towaru i jest wygodnie. Na fb gdzieś były wyniki badań, także legitna sprawa polecam spróbować !

 4. Ivo Rbk 2 lata ago
  Reply

  Do wykonania niespełna grama koncentratu o stężeniu THC na poziomie 80% wystarczy 4/5g suszu o stężeniu około 20%, w zależności od metody ekstrakcji.

  Niewiadoma w tym przypadku to właśnie metoda pozyskiwania wspomnianego ekstraktu – podczas ekstrakcji niektórymi metodami terpeny i flawonoidy ulegają zniszczeniu, a jak wiadomo konopie największą skuteczność medyczną posiadają przy zachowaniu pełnego spektrum substancji (entourage effect).

  Niemniej jednak cieszę się, że pojawiła się możliwość pozyskania koncentratu z apteki; mam nadzieję, że z czasem wzrośnie dostępność, a cena zrobi się bardziej przyziemna.

  Pozdrawiam wszystkich Zielonych 😉

 5. Łukasz 2 lata ago
  Reply

  Te około 900 mg thc jest w cenie 540 zł? W 10 g suszu aptecznego jest około 2000 mg thc. Nawet jeśli biodostępność jest większa to jednak nie jest to opłacalne. Mam volcano i myśle o tym oleju do waporyzacji ale nie wydaje mi się żeby to był w takiej cenie bardziej ekonomiczne niż susz. Chyba że się mylę to proszę naprostować.

 6. Aleksander 2 lata ago
  Reply

  Dzień dobry w której aptece obecnie dostępny jest ekstrakt 80% THC dzwoniłem do apteki Mak we Wrocławiu powiedzieli mi ze ekstrakcja jest wstrzymana ???

  • Teone 2 lata ago
   Reply

   Dzień dobry, tak, w aptece MAK ekstraktu już nie nabędziesz. Teraz jest on dostępny w aptece SUPER Pharm na ul. Szewskiej Właśnie też zmieniłem informacje w tekście. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać