Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Wrocław: jechali Jaguarem i palili marihuanę

Policjanci z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę w jednej z dzielnic miasta, zauważyli poruszający się ulicą Szybowcowej samochód osobowy, który posiadał widoczne uszkodzenia pojazdu. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, okazało się, że dwaj młodzi mężczyźni jechali Jaguarem i palili marihuanę.

Po zatrzymaniu Jaguara do kontroli pojazdu, który posiadał uszkodzoną tylną lampę oraz zderzak okazało się, że nie posiada on aktualnych badań technicznych, ani aktualnej polisy OC. Podczas rozmowy z kierowcą, z wnętrza samochodu policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Policjanci postanowili więc dokładniej skontrolować samochód.

20-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a po zadaniu przez funkcjonariusza pytania, czy jest on pod wpływem środków odurzających, szybko przyznał się do tego, że palił wcześniej marihuanę. Podczas dokładniejszego przeszukania wnętrza samochodu, policjanci ujawnili również foliową koszulkę na dokumenty, w której znajdował się susz roślinny, którego badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. Do jej posiadania przyznał się 19-letni pasażer Jaguara.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, pierwszy 20-letni kierowca za prowadzenie pojazdu bez aktualnej polisy OC oraz badań technicznych oraz pod wpływem środków odurzających. Zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu za jego stan techniczny, oraz prawo jazdy kierującego, a także zawiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku obowiązkowego ubezpieczenia. Również 19-letni pasażer został zatrzymany za posiadanie środków odurzających.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać