Świat Palaczy Świat Waporyzacji ZIELONE NEWSY

Czy palenie z bibułek wpływa na twoje zdrowie?

Czy palenie z bibułek wpływa na twoje zdrowie? Każdy doświadczony konsument konopi ma swoją ulubioną metodę palenia lub spożywania konopi indyjskich. Niektórzy ludzie uwielbiają palenie marihuany w fajce wodnej i jej specyficzne bulgotanie, inni lubią oglądać, jak wypełnia się ona kremowym dymem. Inni uwielbiają oglądać worki vaporizera, które wypełniają się pachnącą parą.

Jednak niektórzy ludzie wolą trzymać się tradycyjnych metod i uwielbiają rytuał mielenia kwiatów i zwijania ich w papiery, aby uzyskać idealny stożkowaty skręt.

Skręty stanowią prawdopodobnie uosobienie palenia marihuany i być może jest to jeden z najspokojniejszych i najbardziej tradycyjnych sposobów palenia trawy. Jest coś bardzo terapeutycznego we wspólnym podawaniu sobie skręta podczas relaksu i spotkań towarzyskich w grupie przyjaciół.

Chociaż ta metoda może być jedną z najbardziej przyjemnych, to na pewno nie jest najzdrowsza, zaś sporo niepokoju wzbudza wdychanie oparów z palących się papierów. Niektórzy twierdzą, że wdychanie dymu z prawie każdej spalanej substancji z większym prawdopodobieństwem może wprowadzić substancje rakotwórcze do twojego układu. A to substancje, które mogą przyczyniać się do poważnych problemów zdrowotnych.

Dym powstający w wyniku spalania marihuany jest związany z dysfunkcją oddechową i stanami przedrakowymi komórek. Chociaż nauka wykazała, że ​​palenie marihuany jest o wiele bezpieczniejsze dla zdrowia płuc niż palenie tytoniu.

W każdym razie, nie dziwi fakt, że dodanie spalania papieru do zwijania skrętów do tej mieszanki oparów zawierających kancerogenne substancje, nie jest najzdrowszym sposobem konsumpcji marihuany.

Chociaż palenie ręcznie zwijanych skrętów jest bardzo przyjemnym sposobem konsumowania konopi indyjskich, lepiej pomyśl dwa razy jakiego rodzaju papieru używasz do zawijania swojego ziółka.

Chemikalia w papierach do zwijania skrętów

Trzeba przyznać, że duży, idealnie zwinięty, biały skręt bez zmarszczeń stanowi piękny widok, a wykonanie idealnego skręta uważane jest nawet za rodzaj sztuki. Jednak ten ładny, jasny odcień bieli kryje za sobą ponurą tajemnicę.

Firmy często wybielają papiery chlorem, aby nadać im ładny wygląd. Jest to bardzo niepokojący fakt, biorąc pod uwagę, że klienci aktywnie wdychają opary tych papierów. Bletki wybielane chlorem mają też inne zadanie poza estetyką. Pomagają papierom spalać się wolniej.

Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że duże firmy, które produkują te niebezpieczne, wybielane produkty, wywierają duży wpływ i starają się scentralizować i zmonopolizować przemysł.

Jednak wybielane bibułki do zwijania skrętów to nie jedyny problem, jeśli chodzi o zdrowie. Uważa się także, że wiele różnych smakowych i barwionych bletek oraz różnego rodzaju materiały użyte do ich produkcji zawierają szereg szkodliwych substancji chemicznych, które nie są dobre do regularnego wdychania.

Zdrowsze alternatywy

Przypalanie skręta i wdychanie oparów papieru nie jest najzdrowsze, jednak okazuje się, że niektóre produkty mogą być o wiele bezpieczniejsze do regularnego użycia.

Wiele firm weszło na rynek z produktami skierowanymi do tych, którzy chcą nieco zdrowszej alternatywy niż jointy zwijane z bielonych bibuł, nie chcą też korzystać z fajek wodnych. Bletki do zwijania skrętów wykonane w 100% z konopi i w 100% z ryżu są już na rynku od jakiegoś czasu i pozbawione dużej ilości niebezpiecznych i toksycznych chemikaliów, które mogą przyczyniać się do złego stanu zdrowia i chorób.

Jednak, mimo że te produkty nie są wybielane, nie oznacza to, że mają niższą jakość.

Niektóre z tych produktów zostały stworzone przy użyciu innowacyjnych technik, które zapewniają, że papiery spalają się powoli, co wspomaga równe spalanie i maksymalizuje czas samej konsumpcji.

Wiele z tych produktów jest również bardzo cienkich i pozbawionych smaku. Oznacza to, że ​​palacz może dobrze wyczuć zarówno smak, jak i zapach gatunku trawy jaki wybrał do palenia, zaś zdane ostre i niepożądane chemiczne dodatki nie psują mu przyjemności zmysłowych, jakie towarzyszą paleniu marihuany.

Ryzyko płynące z parowania marihuany

Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, vaporizery stają się coraz lepsze i coraz bardziej przystępne cenowo. Wielu współczesnych palaczy decyduje się na wykorzystanie technologii parowania marihuany.

Parowanie (vaping) jest znacznie zdrowszym sposobem konsumpcji marihuany, gdyż rośliny poddawane są znacznie niższej temperaturze niż w czasie palenia. Jak się okazuje parowniki nie spalają trawy i nie wytwarzają szkodliwego dymu.

Waporyzator ogrzewa trawę do temperatury, w której jej aktywne związki, takie jak kannabinoidy, gotują się i wyparowują z ziela jako opary. Natomiast w czasie palenia roślina się spala, a palacz wdycha dym i szkodliwe substancje smoliste.

W ten sposób możesz czerpać korzyści z kannabinoidów, bez wdychania szkodliwego dymu i cieszyć się w pełni z bogatego aromatu, jaki gwarantuje waporyzacja.

Okazało się także, że parowanie jest także zdrowsze dla skóry konsumentów konopi indyjskich.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać