Świat Medycznej Marihuany

Parlament Europejski przegłosował w środę rezolucję, która pomogłaby w rozwoju marihuany medycznej

Po doniesieniach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat zmian dotyczących pozycji marihuany w ramach międzynarodowych umów antynarkotykowych, Parlament Europejski przegłosował w środę rezolucję, która pomogłaby w rozwoju marihuany medycznej w krajach tworzących Unię Europejską.

Jak czytamy na łamach serwisu Forbes – rezolucja ma charakter niewiążący, stara się zachęcać europejskie narody do zwiększania dostępu do marihuany medycznej, nadając priorytet badaniom naukowym i badaniom klinicznym. Podobnie jak w zaleceniu WHO, rezolucja Parlamentu Europejskiego pokazuje, jak szerokie poparcie dla legalizacji konopi jest, ale nie zmienia żadnych faktycznych przepisów na szczeblu międzynarodowym lub lokalnym.

„Parlament Europejski jest tylko ostatnim głosem, który docenia medyczną wartość marihuany i korzyści płynące z regulacji nad zakazem. Mam nadzieję, że rosnący refren na korzyść reformy zachęci narody do zmiany polityki i poprawy dostępu dla pacjentów, którzy potrzebują tego leku”. – powiedział Tom Angell, współpracownik Forbesa i wydawca Marijuana Moment.

Po dokonaniu oceny, w jaki sposób Unia Europejska mogłaby potencjalnie wesprzeć badania jakościowe w odniesieniu do leków na bazie marihuany, ustanawiając standardy dla niemedycznej marihuany medycznej dla zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów, członkowie Parlamentu Europejskiego głosowali nad rezolucją, w której wzywa się Komisję do: wykorzystania konopi indyjskich do celów leczniczych i państw członkowskich Unii Europejskiej, aby zająć się barierami regulacyjnymi, finansowymi i kulturowymi, które zahamowały badania naukowe nad marihuaną i jej medycznymi zastosowaniami.

Ponadto Komisja i posłowie oświadczyli, że ważne jest „zdefiniowanie warunków niezbędnych do umożliwienia prowadzenia wiarygodnych, niezależnych badań naukowych w oparciu o szeroki zakres materiałów wykorzystywanych w konopiach indyjskich do celów leczniczych”.

Wreszcie wskazywali na potrzebę poprawy równego dostępu do leków na bazie pochodnych konopi oraz odpowiednich terapii za ich pomocą właściwych dla danego przypadku. „Niezbędne jest dostarczenie im wyczerpujących informacji o pełnych profilach widmowych szczepów roślin wykorzystywanych w dostarczanych lekach”, możemy przeczytać w rezolucji, wzywającej do ścisłej współpracy z WHO.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać