Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Niemiecka legalizacja marihuany zwalnia tempo, ale są też dobre wiadomości

niemiecka legalizacja marihuany zwalnia

Niemiecka legalizacja marihuany zwalnia tempo. Tak jak przewidywała część komentatorów, problemem dla Niemiec stały sie przepisy międzynarodowe, których lata temu zobowiązali się przestrzegać. Pomimo otrzymanych ostatnio przez Karla Lauterbacha pozytywnych opinii od Komisji Europejskiej, kilka dni temu przedstawiciele Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) poinformowali o problemach prawnych swojej reformy. Niemiecki rząd nie składa jednak broni i proponuje nowe rozwiązania, „mniej ambitne” ale za to możliwe do wprowadzenia bardzo szybko. Oto więcej informacji.

Niemiecka legalizacja marihuany zwalnia tempo

Odkąd pod koniec ubiegłego roku niemiecki rząd potwierdził zamiary wprowadzenia legalizacji marihuany, nad nowymi przepisami nieustannie trwają zaawansowane prace. Karl Lauterbach, minister zdrowia w rządzie Olafa Scholza oraz niejako nadzorca niemieckiej legalizacji marihuany, regularnie informuje o postępach.

Ostatnie doniesienia mówiły o legalnym posiadaniu do 30 gramów ziela oraz uprawy do 3 roślin konopi indyjskich, a także wprowadzeniu licencjonowanych upraw produkujących susz, który następnie dystrybuowany byłby w licencjonowanych punktach oraz aptekach.

Pozytywna opinia Komisji Europejskiej

W połowie marca pisaliśmy o otrzymaniu „bardzo pozytywnych opiniach od Komisji Europejskiej” ws. legalizacji, o czym poinformował Karl Lauterbach. Przeczytasz o tym T U T A J.

Cały czas jednak komentatorzy kwestionowali sposób, w jaki niemieckie propozycje miały by przejść zgodnie z prawem międzynarodowym. Wynika to z tego, iż wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do przestrzegania Jednolitej Konwencji Narodów Zjednoczonych o Środkach Odurzających z 1961 r., którą przepisy legalizujące produkcję i obrót marihuana rekreacyjną by naruszały.

Nowe „zmienione propozycje” Niemiec

Teraz zarząd Social Demokratów poinformował o problemach prawnych swojej reformy, które póki co uniemożliwiają przeprowadzenie zmian w przedstawianej do tej pory formie tj. pełnej legalizacji.

Niemcy nie zamierzają się jednak tak szybko poddawać i szybko zaproponowały inne rozwiązanie mówiąc o „zmianie propozycji”

Jesteśmy na dobrej drodze. Nieco zmienimy nasze propozycje

-powiedział minister Lauterbach w oświadczeniu wydanym w zeszły piątek

Z ostatnich komunikatów niemieckiego rządu wynika, że ​​nowy projekt ustawy obejmowałby dekryminalizację posiadania oraz uprawy na własny użytek, co nie wymagałoby zgody Unii Europejskiej.

Umożliwiłoby to konsumentom posiadanie ograniczonej ilości marihuany, a także umożliwiłoby utworzenie klubów konopnych. Pewne źródła sugerują, że takie przepisy mogły by zostać wprowadzone już w maju tego roku.

Niektóre niemieckie media informują też, że nowe plany legalizacyjne mogą przybrać formę „eksperymentu” czy też „badania”, które pozwoliłoby na ograniczoną sprzedaż na niektórych obszarach kraju i monitorowaniu pewnych wskaźników osób biorących w nim udział. Taki projekt uruchomiono w tym roku np. w Szwajcarii, pisaliśmy o tym T U T A J.

SPD nie rezygnuje z planów pełnej legalizacji, przyznaje jednak, że zajmie to więcej czasu niż pierwotnie zakładano.

Gdyby Niemcy faktycznie wprowadzili w tym roku takie rozwiązanie, zdecydowanie było by to dobre rozwiązanie dla obywateli, którzy najzwyczajniej samodzielnie mogliby uprawiać i posiadać swoje zioło lub zrzeszać się w ramach konopnych klubów.

Byłoby to jednak zdecydowanie gorsze rozwiązanie dla niemieckiego budżetu, a nie jest tajemnicą, że niemiecki rząd bardzo liczy na nowe i bardzo pokaźne źródło dochodów i będzie robił wszystko, aby zacząć z niego czerpać jak najszybciej.

2 komentarze
  1. Mikołaj 1 rok ago
    Reply

    WNIOSEK: TRZEBA ZDEKRYMINALIZOWAĆ LUB ZALEGALIZOWAĆ WSZYSTKIE NARKOTYKI… NAJLEPIEJ W CAŁEJ EUROPIE, ALBO NAJLEPIEJ TO NA CAŁYM ŚWIECIE… TE ICH NIBY OBOWIĄZKI PRAWNE TO TYLKO KORUPCYJNA PRZYKRYWKA… Z UŚMIESZKIEM W STRONĘ LEGALNEJ PROSTYTUCJI I RESZTY TFU PATOLOGI !!!

  2. Don 1 rok ago
    Reply

    Prawda!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać