Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Szwajcarski Lidl wprowadził do swojej oferty marihuanę

Szwajcarscy konsumenci konopi wpadli w zachwyt kiedy dowiedzieli się, że jedna z największych w Europie sieci handlowych – Lidl wprowadził do swojej oferty marihuanę. We współpracy z firmą The Botanicals, Sieć Handlowa Lidl wprowadziła do oferty dwa produkty z konopi indyjskich.

Do tej pory w ofercie dużej sieci handlowej, do palenia można było kupić wyłącznie wyroby tytoniowe. Jednak od połowy kwietnia na sklepowych półkach znajdziemy również kwiaty konopi indyjskich. Jak wyjaśnia sieć, konopne produkty sprzedawane  są jako”substytut tytoniu w tradycyjnych papierosach„.

Lidl dealuje organicznym ziółkiem

Trawka, którą produkuje dla Lidla firma The Botanicals jest w 100% organiczna – jak twierdzi producent, nie ma także mowy o uprawach GMO, substancji chemicznych czy syntetycznych. Wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków (EMA) a firma wspiera zrównoważone i ekologiczne rolnictwo.

Szwajcarskie konopie uprawiane są w ogromnych, zautomatyzowanych szklarniach oraz pomieszczeniach zamkniętych, w sztucznych warunkach.

Ile zapłacę za towar w Lidlu?

1,5 grama kwiatów konopi uprawianych w sztucznych warunkach (indoor) kosztuje ok. 15. Druga opcja to konopie uprawiane w szklarniach(green house), które pakowane są po 3 gramy w paczuszce, której koszt wynosi ok. 16,5.

Oczywiście konopie, które dla Lidla produkuje firma The Botanicals, nie posiadają wystarczającego stężenia Tetrahydrokannabinolu aby konsument mógł osiągnąć haj, jakiego palacze rekreacyjni oczekują od zakupionego towaru. Susz natomiast zawiera sporo CBD – ok 15%.

Produktów konopnych nie znajdziemy w całej Szwajcarii. Oferują je tylko sklepy na terenie kantonów niemieckojęzycznych oraz w zachodniej części tego kraju.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać