Ciekawostki Zielonego Świata Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Palenie trawki może powodować suchość w pochwie.

Jeśli jesteś kobietą i palisz zioło, ten temat powinien cię zainteresować. Według doniesień, usta nie są jedyną częścią ciała wysychającą po zapaleniu: palenie trawki może powodować suchość w pochwie.

Naukowcy po raz pierwszy zauważyli związek pomiędzy używaniem konopi indyjskich i słabszym nawilżaniem pochwy po zbadaniu 8,650 Australijczyków w 2009 roku. Chociaż temat jest szeroko omawiany i poruszany w sieci, to nie ma wielu badań nad tym zjawiskiem, co jest spowodowane najprawdopodobniej faktem, że marihuana wciąż jest lekiem Schedule I w USA.

Dr Julie Holland jest jedną z niewielu osób, które poświęcają dużo czasu na badanie wpływu konopi na zdrowie seksualne. W wywiadzie z VICE, przedyskutowała temat, jak uniknąć i dlaczego właściwie występuje efekt tak zwanej „bawełnianej waginy” – taką nazwę stosują palaczki na zagranicznych forach, gdzie opisują swoje problemy, jak ją nazywa Urban Dictionary, zdarza się i, co ważniejsze, jak tego uniknąć.

Według Holland suchość pochwy jest efektem ubocznym, takim jak suchość w ustach – to wysychanie błony śluzowej. Jej hipoteza mówi, że szczepy, które zawierają większe stężenie THC będą wywoływały większy efekt wysuszania śluzówki, niż szczepy, które są bogatsze w CBD.

Efekt uboczny jest zmienny i osobisty. Każda osoba reaguje inaczej na pulę, a każdy szczep działa inaczej. – twierdzi Dr Julie Holland

Dr. Julie zaznacza przy tym, że zwraca uwagę również na fakt, że na suchość pochwy wpływają również tabletki lub plastry antykoncepcyjne, które mocno wpływają na gospodarkę hormonalną. Sugeruje również kobietom, które lubią zapalić sobie przed stosunkiem, aby wypróbować olej kokosowy jako lubrykant, który jak twierdzi, jest doskonały, choć każda palaczka borykająca się z problemami powinna trochę poeksperymentować, aby znaleźć to co pomoże najlepiej rozwiązać problem. Może to oznaczać palenie tylko jednego, wybranego szczepu, który nie wywołuje u ciebie takiego efektu ubocznego, lub nie palić przed stosunkiem w ogóle.

Co mówią fakty naukowe?

Przyjrzyjmy się bliżej studium, które zostało przytoczone w artykule wiceprezydenta. Spośród 4299 kobiet, które wzięły udział w badaniu. Odnotowano zbyt małą tendencję występowania suchości pochwy w wyniku zażywania pochodnych konopi indyjskich, aby badacze mogli znaleźć istotną korelację między tymi dwiema kwestiami.

Chociaż badanie było wprost sprzeczne z tezą Dr Julie Holland, którą przedstawiła w wywiadzie dla VICE na temat suchości pochwy, to nawet Sophie Saint Thomas poparła tym wywiadem swoją argumentację w swoich pracach. Sophie Saint Thomas jest autorką książki
Moody Bitches: The Truth About the Drugs You’re Taking, the Sleep You’re Missing, the Sex You’re Not Having and What’s Really Making You Crazy.  Uważa, że dr Holland posiada spore doświadczenie w psychiatrii i farmakologii.

Bawełniana pochwa jest dokładnie tym samym efektem, co suchość w ustach. To wysychanie błon śluzowych. Nie wszystkie szczepy powodują suchość w ustach, ale jeśli odczuwasz ten efekt w jamie ustnej, to również na dole będziesz mieć problemy z nawilżeniem. Generalnie rzeczą, która sprawia, że ​​kobiety wysychają, jest pigułka antykoncepcyjna, ponieważ jej działanie blokuje wydzielanie się naturalnego śluzu, jaki produkuje matka natura. Kiedy jesteś płodna, jesteś mokra. Ale jeśli bierzesz pigułki, zaczynają się z tym problemy. – twierdzi Dr Julie Holland

Efekt nawilżenia jest wynikiem całkiem prostego mechanizmu, który poznaliśmy jeszcze za czasów szkoły średniej: osmozy. Podobnie jak u mężczyzn, penis pęcznieje krwią, gdy jest podniecany, gdy kobiety są pobudzone, w ściankach pochwy również gromadzi się krew. To obrzęk zwiększa ciśnienie w naczyniach włosowatych w pobliżu ściany pochwy, wypychając śluz przez błony. To właśnie powoduje, że pochwa staje się „mokra”.

Suchość pochwy po paleniu może być również związany z faktem, że potrzebujesz dłuższej gry wstępnej, lub twoje myśli wędrują również w innych kierunkach. Jeśli nie możesz skupić się na danej chwili, to może przeszkadzać ci w osiągnięciu odpowiedniego stanu nawilżenia.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać