Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Aleksandrów: zlikwidowana plantacja marihuany licząca 15000 roślin [FOTO, VIDEO]

plantacja marihuany

Funkcjonariusze z Aleksandrowa w wyniku przeprowadzonych działań ustalili, iż w Słońsku Górnym prowadzona jest plantacja marihuany. Uprawa zajmowała 4 ha terenu i liczyła 15000 krzaków konopi indyjskich. Właściciele roślin, dwaj mężczyźni, zostali zatrzymani.

Plantacja marihuany nad Wisłą

Kryminalni z Aleksandrowa ustalili, że w Słońsku Górnym została zorganizowana uprawa konopi indyjskich. Plantacja była umiejscowiona nieopodal Wisły, a rośliny rosły na obszarze 4 ha. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15000 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Rośliny miały od 30 cm do 1,5 m wysokości. Z tej ilości zabezpieczonych krzewów można uzyskać około 330 kg marihuany o wartości 5,5 mln zł – informuje policja

Do tej sprawy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu aleksandrowskiego. 32 i 39-latek usłyszeli zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji, której to uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości suszu konopi innych niż włóknistych.

W najbliższych dniach sąd zadecyduje o ewentualnych środkach karnych wobec zatrzymanych mężczyzn. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać