Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Włochy dekryminalizują uprawę do czterech roślin konopi indyjskich na własne potrzeby

Włochy dekryminalizują uprawę konopi

Włochy dekryminalizują uprawę do czterech roślin konopi indyjskich na własne potrzeby. Ustawa zatwierdzona wczoraj przez komisję sprawiedliwości niższej izby parlamentu jednocześnie podnosi kary za handel oraz przemyt. Wszystko to jest efektem decyzji Rzymskiego sądu z grudnia 2019 roku, który orzekł, iż uprawa konopi na własny użytek nie może być przestępstwem. Oto więcej informacji.

Włochy dekryminalizują uprawę konopi na własny użytek

W grudniu 2019 roku, sąd w Rzymie orzekł, iż nie wolno karać obywateli za uprawę niewielkiej ilości konopi indyjskich na własny użytek, pisaliśmy o tym T U T A J.

W swoim orzeczeniu sąd nie sprecyzował, co stanowi prawnie dozwoloną niewielką liczbę krzaków. Omawiane orzeczenie pochodziło ze sprawy, w której oskarżony uprawiał dwie rośliny i został początkowo skazany przez sąd niższej instancji na karę roku pozbawienia wolności oraz grzywnie w wysokości 3000 €.

Doprecyzowanie „niewielkiej liczby roślin” oraz wprowadzenie zmian w życie należało do polityków, którzy będąc zwolennikami liberalizacji prawa w tej materii zabrali się do pracy nad zmianami. Największe obawy oraz niechęć do normalizacji prawa wyrażali oczywiście politycy włoskiej prawicy. Jednak zmiana się dokonała.

Zaakceptowana wczoraj przez niższą izbę Włoskiego parlamentu reforma, która została zaproponowana przez włoskiego posła Riccardo Magi, dekryminalizuje uprawę do czterech roślin konopi we własnym domu.

Nowe przepisy przewidują też zwiększenie kar za przemyt i handel konopiami indyjskimi, przy czym maksymalny wymiar kary wzrasta z sześciu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W ten sposób Włochy staja się kolejnym europejskim państwem gdzie obywatele nie są zagrożeni pozbawieniem wolności za uprawę kilku roślin konopi na własne potrzeby.

1 Comment
  1. Patryk BOB 3 lata ago
    Reply

    Siema Teon haha kope lat odezwij sie na maila kolo

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać