Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Zabierzów: Plantacja konopi znaleziona w spalonym domu i półnagi właściciel w krzakach

Plantacja konopi

Policjanci, którzy badali pogorzelisko po pożarze domu jednorodzinnego w Zabierzowie znaleźli rzeczy wskazujące, iż w domu znajdowała się plantacja konopi oraz wytwórnia podrabianych papierosów. Okazało się, że właściciel znaleziska, ukrywa się w krzakach nieopodal posesji.

Pożar wybuchł na początku miesiąca. Gdy w zeszłym tygodniu służby przeszukiwały pogorzelisko, policjanci w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu znaleźli uprawę konopi indyjskich. Znajdowało się tam 66 sadzonek, ponad 400 g gotowej marihuany oraz m.in. reklamówkę wypełnioną tytoniem o wadze bliskiej 6 kg. W piwnicy znaleziono także kolejne pomieszczenie, które mogło służyć do uprawy.

Podczas wykonywania dalszych czynności oraz przeszukiwania terenu, policjanci zauważyli… półnagiego mężczyznę ukrywającego się w zaroślach przy posesji. Był to 38-latek, który, jak się później okazało, mieszkał w domu wspólnie z 28-letnim kolegą, którego wówczas nie było na miejscu. 38-latek został zatrzymany i rozpoczęto poszukiwania 28-latka. Udało się go zatrzymać kilka dni później.

38-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec drugiego zatrzymanego prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Jak ustalono, źródłem pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu budynku. Instalacja, która wywołała pożar służyła do zasilania pomieszczenia przystosowanego do uprawy marihuany.

  

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać