Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu aresztowali kolejnych 5 osób związanych z przestępczością narkotykową, zostali zatrzymani za handel narkotykami. Po ostatniej realizacji, gdzie zatrzymani byli handlarze amfetaminą, teraz przyszła kolej na handlarzy marihuaną. Policjanci w trakcie realizacji zabezpieczyli niemal ćwierć kilograma suszu konopi indyjskiej.

W sprawie zatrzymano 5 osób. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wągrowieckiego. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki strunowe z suszem roślinnym o wadze łącznej 226 gramów, a także wagi do odmierzania porcji. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad10 tyś złotych.

Dwóch podejrzanych w tej sprawie mężczyzn usłyszało zarzut posiadania środków odurzających, a dwóch posiadania i rozprowadzania narkotyków. Wobec wszystkich Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Przypomnijmy że to już drugie uderzenie wągrowieckiej Policji w handlarzy narkotyków w tym miesiącu. Na początku października policjanci w wyniku realizacji sprawy zatrzymali na terenie Obornik Wielkopolskich 5 osób u których zabezpieczono blisko 1 kilogram amfetaminy i 150 gramów marihuany. Można z nich przygotować blisko 1000 porcji dealerskich narkotyków, których czarnorynkowa wartość sięga blisko 30 tysięcy złotych. Wobec dwóch zatrzymanych osób Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za handel narkotykami grozi kara 10 lat pozbawienia wolności

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać