Konopie na szczycie ekonomicznym w Davos! Jak donosi CNBC, bufet oferujący napoje i przekąski na Światowym Forum Gospodarczym, zaskoczył swoich gości nową pozycją w menu – czekoladowymi batonikami, które zawierają konopie!

CNBC nie zdradziło jednak nazwy lokalu, zwracając uwagę na to, że jest to zwykły, mały bar oferujący stałe zestawy towarów, takich jak piwo, mocniejsze alkohole i przekąski, znajdujący się kilka kroków od hotelu Belveder. Jednak na ladzie wewnątrz lokalu możemy znaleźć darmowe próbki batoników i małych fiolek z olejem. Oba produkty zawierały w sobie wyciągi z konopi włóknistych, pozbawionych psychoaktywnego związku THC!

Produkty oczywiście szybko wzbudziły zainteresowanie i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających. Wielu gości zwyczajnie wchodzi, bierze darmową próbkę i wychodzi jak gdyby nigdy nic. W ten sposób producenci starają się przyciągnąć nowych klientów i inwestorów pośród uczestników Światowego Forum Ekonomicznego, które odbywa się w szwajcarskim Davos.

Inni goście uważnie słuchają przedstawicieli przemysłu konopnego, którzy dobrze wykorzystują te wydarzenie, wyjaśniając trendy branżowe potencjalnym inwestorom. To miejsce dla ludzi, którzy chcą zainwestować lub którzy chcą zdobyć kapitał.

Przemysł konopi indyjskich odnotował rosnące zainteresowanie inwestorów w ciągu ostatnich kilku lat w związku z dalszą, szeroką legalizacją. W szczególności zainteresowanie legalizacją marihuany w celach rekreacyjnych w Kanadzie w czerwcu ubiegłego roku.

W Stanach Zjednoczonych rośnie dyskusja na temat tego, czy używanie konopi indyjskich powinno być zalegalizowane na poziomie federalnym. Niektóre stany USA zatwierdziły jego stosowanie do celów medycznych lub rekreacyjnych, ale nadal jest to nielegalne na poziomie krajowym.

Niektórzy eksperci branżowi twierdzą, że chodzi o to, kiedy, a nie, czy Stany Zjednoczone będą uchwalać przepisy krajowe.

Konopie bogate w THC nielegalne w Szwajcarii

Według portalu internetowego władz szwajcarskich nielegalne jest posiadanie lub spożywanie marihuany i haszyszu:

„Istnieją formy konopi indyjskich, które zawierają znikome ilości THC. Rośliny te nie są zakazane na mocy ustawodawstwa szwajcarskiego dotyczącego narkotyków, pod warunkiem, że zawierają mniej niż jeden procent THC”

(Czekoladka z konopiami ze szczytu w Davos)

 

Konopie to rośliny zawierające różne substancje czynne. Należą do nich między innymi tetrahydrokannabinol (THC), który ma działanie psychoaktywne – i kanabidiol (CBD), który nie ma takiego działania. W całym kraju sklepy sprzedają coraz więcej produktów z konopi, ale pozbawionych związku psychoaktywnego – możecie o tym przeczytać tutaj.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać