Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

CBS odmówiło puszczenia spotu o medycznej marihuanie [VIDEO]

CBS odmówiło puszczenia spotu o medycznej marihuanie. W krótkim filmie, który miałby być wyemitowany w trakcie bloku reklamowego podczas Super Bowl, wypowiadają się pacjenci używający medycznej marihuany, mówiąc o potrzebie legalizacji na poziomie federalnym.  Czym stacja tłumaczy swoja odmowę?

W „reklamie” występują trzy osoby – cierpiący na padaczkę lekooporną chłopiec, który miał setki ataków dziennie, a nowoczesna medycyna nie potrafi sobie z tym poradzić. Człowiek uzależniony od opioidów, które zaczął zażywać kilkanaście lat temu po wypadku oraz weteran, który odczuwał silny ból po amputacji nogi. Wszyscy mówią, że medyczna marihuana uczyniła ich życie znośnym. Mówią też, że ograniczony dla niektórych dostęp do jedynego ratującego ich życie leku, jest sytuacją niesprawiedliwą i okrutną.

Za produkcje spotu odpowiada Acreage Holdings, firma z branży konopnej zajmująca się m.in. uprawą marihuany. AH chciało za emisję spotu zapłacić 5 milionów dolarów. Ale CBS propozycję odrzuciło. Swoja decyzje tłumaczą tym, że nie emitują żadnych reklam marihuany. Mimo, iż krótki filmik nie jest typową reklamą, a raczej spotem, który ma zwrócić uwagę na problem jakim jest ograniczony dostęp do medycznej marihuany, a rozwiązanie go może uratować wielu osobom życie.

Założyciel i dyrektor generalny Acreage, Kevin P. Murphy, w wywiadzie dla TMZ powiedział:

Spot, który chciałem aby wyemitowano podczas Super Bowl miał być Pro Publico Bono (dla dobra ogółu), a nie reklamą mojej firmy. Miał to być pozytywny przekaz dla wielu chorych , mówiący, że marihuana może im pomóc. Oparty na przykładach z życia wziętych.

Celem spotu jest poruszenie kwestii legalizacji marihuany medycznej na poziomie federalnym. 30 stanów już ja zalegalizowało, ale konieczne są zmiany na poziomie federalnym.

CBS to jeden z największych nadawców TV w USA, Od 3 grudnia 2012 kanały CBS są emitowane także w Polsce.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać