Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Illinois kolejnym stanem legalizującym marihuanę

Illinois kolejnym stanem legalizującym marihuanę rekreacyjną

Illinois kolejnym stanem legalizującym marihuanę rekreacyjną. Wszyscy obywatele, którzy zostali skazani za posiadanie do 30 gramów marihuany na terenie stanu zostaną ułaskawieni, wraz z wejściem ustawy w życie.

Illinois kolejnym stanem legalizującym marihuanę

Każdy dorosły obywatel zamieszkujący stan Illinois będzie mógł posiadać przy sobie do 30 gramów suszu marihuany, 5 gramów żywicznych koncentratów oraz produkty żywnościowe zawierające nie więcej niż 500 mg THC. Również osoby przyjezdnym spoza stanu – w tym również obcokrajowcom – przypadają limity, które są mniejsze o połowę.

Pacjenci stosujący marihuanę medyczną będą mieli możliwość zakupu nasion oraz własnej uprawy do pięciu roślin w domu.

„W ciągu ostatnich 50 lat wojna z marihuaną doprowadziła do zniszczenia wielu rodzin i zapełniła więzienia ludźmi, którzy nie powinni być nazywani przestępcami” – powiedział polityk Jay Robert Pritzker podczas podpisywania ustawy w Chicago.

Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2020 roku. Wszystkie osoby, które zostały skazane za posiadanie do 0,5kg marihuany, mogą ubiegać się o zwolnienie z wyroku, z kolei osoby, które zostały skazane za posiadanie mniej niż 30 gramów zostaną automatycznie ułaskawione wraz z wejściem ustawy w życie.

„Niestety wejście tego dokumentu w życie nie spowoduje cofnięcia niesprawiedliwości z przeszłości. Nie cofniemy czasu” – dodał Pritzker

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać