Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Kolejna partia medycznej marihuany trafiła do aptek, tym razem 15 kg

Kolejna partia medycznej marihuany

Kolejna partia medycznej marihuany trafiła pod koniec zeszłego tygodnia do polskich aptek. Tym razem, tak jak deklarowała spółka Spectrum Cannabis, dostawa jest większa niż poprzednia i jest to 15 kg. Kolejne dostawy też maja być większe. Aby zwiększyć dostępność suszu, producent podjął współpracę z kolejnymi podmiotami.

Medyczna marihuana dostępna na chwile obecna w polskich aptekach to odmiana Red no. 2 zawierająca 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Spółka Spectrum Cannabis, która zaopatruje apteki w susz, podpisała też kolejne umowy o współprace z dwoma wielkimi graczami na rynku farmaceutycznym i na chwile obecną partnerami są Neuca, PharmaPoint i GenesisPharm. Ma to wzmocnić sieć dystrybucji.

OGROMNE ZAINTERESOWANIE SUSZEM PRZY POPRZEDNIEJ DOSTAWIE SPOWODOWAŁO, ŻE NA NASZĄ PROŚBĘ DYSTRYBUTOR WPROWADZIŁ JEGO REGLAMENTACJĘ I REALIZOWAŁ ZAMÓWIENIA OPARTE O KONKRETNE RECEPTY. DLATEGO TEŻ PODJĘLIŚMY DZIAŁANIA, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE KOLEJNE DOSTAWY DO POLSKI BĘDĄ ZNACZĄCO WIĘKSZE OD POPRZEDNICH. POD KONIEC ROKU CHCEMY SPROWADZAĆ 100 KG KONOPI W MIESIĄCU. W TYM CZASIE CHCEMY RÓWNIEŻ WPROWADZIĆ NA RYNEK KONOPIE W FORMIE OLEJKÓW I KAPSUŁEK

– mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Kolejna dostawa ma wynieść 50 kg. Ponad to, w zeszłym miesiącu spółka Spectrum Cannabis złożyła wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej z prośbą o reinterpretację nałożonego podatku na susz. Na chwilę obecną, medyczna marihuana jest obłożona podatkiem VAT w wysokości 23%, co podnosi i tak już wysoką cenę suszu w aptekach..

Uważamy, że obecna stawka podatku, jakim został obarczony susz jest zbyt wysoka. Przed  wprowadzeniem produktu na rynek wystąpiliśmy do GUS’u o kategoryzację medycznej marihuany w celu ustalenia odpowiedniej stawki podatkowej. Mamy nadzieje, że niedługo zapadnie decyzja i będzie ona dla nas pozytywna, w efekcie czego cena suszu obniży się o 15 proc.

– podsumowuje Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

Na chwile obecną, medyczna marihuana dostępna w Polsce pochodzi z Kanady skąd trafia do Niemiec, a stamtąd po przepakowaniu trafia do Polski. Jednak to ma się wkrótce zmienić. Spółka Spectrum Cannabis już wkrótce, swoje produkty na rynek europejski wytwarzać będzie w Danii. Plantacje zlokalizowane w tym kraju niedługo osiągną stan gotowości i będą w stanie produkować 200 kg suszu tygodniowo.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać