Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Uprawiali konopie indyjskie w rodzinnym domu. Rodzice trójki dzieci w areszcie

Rodzice trójki dzieci uprawiali konopie indyjskie w rodzinnym domu. Nielegalny interes został zdemaskowany przez policjantów, którzy podczas kontroli lokalu znaleźli ponad 3 kilogramy suszu roślinnego.

Dodatkowo w budynku ujawniono plantacje 63 krzewów konopi indyjskich wraz z całym osprzętem służącym do pielęgnacji roślin w fazie wzrostu. Rodzice zostali aresztowani, a trójka potomstwa trafiła pod opiekę babci.

5 marca policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy wojewódzkiej w Łodzi zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. Podczas prowadzonego śledztwa, funkcjonariuszom udało się wytypować budynek, w którym miał być zlokalizowany nielegalny biznes. Był to jednorodzinny dom na obrzeżach miasta w dzielnicy Widzew, miasto Łódź.

Zatrzymani to 40-letni mężczyzna i jego 38-letnia żona. Podczas przeszukania budynku, w piwnicy i na poddaszu ujawniono specjalne namioty zaopatrzone w lampy oraz wentylatory z filtrami. Łącznie zabezpieczono 63 krzewy konopi indyjskiej w różnej fazie wzrostu. W mieszkaniu znajdowały się również 3 kilogramy marihuany oraz waga elektroniczna. Według wstępnych ustaleń, cały proceder trwał od kilku miesięcy. Za uprawę konopi indyjskich i możliwość wprowadzenia substancji odurzających na rynek grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać