Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Filip J., brat europosła Patryka Jakiego, skazany za posiadanie marihuany

brat europosła Patryka Jakiego

Filip J, brat europosła Patryka Jakiego, usłyszał kilka dni temu wyrok za posiadanie suszu konopi innych niż włókniste. Sąd pierwszej instancji wydal wyrok 4 miesięcy ograniczenia wolności oraz nakazał oskarżonemu pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny, prokuratura wystąpiła o jego pisemne orzeczenie, co może oznaczać, iż chce się od wyroku odwołać. Oto więcej informacji.

Filip J., brat europosła Patryka Jakiego, skazany za posiadanie marihuany

Zatrzymanie Filipa J. miało miejsce w styczniu 2020 r. Pisaliśmy o tym zdarzeniu T U T A J. Przypomnijmy co się wtedy wydarzyło:

21-latek razem wraz ze znajomym przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Zauważył to patrol policji i po chwili panowie zostali wylegitymowani, a także przeszukani. Przy Filipie, który jest bratem wiceministra sprawiedliwości oraz europosła PiS Patryka Jakiego, znaleziono nieco marihuany. Następnie zatrzymany razem z funkcjonariuszami udali się do jego miejsca zamieszkania gdzie zatrzymany wydał funkcjonariuszom posiadane 6,5 grama marihuany i 0,3 grama haszyszu. Filipowi J. przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków. Przyznał się do winy i po złożeniu zeznań został zwolniony do domu.

17 maja 2022 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli wydał w tej sprawie wyrok. Filip J. został skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności. Będzie w tym czasie musiał wykonywać pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dodatkowo Filip J. musi zapłacić na rzecz Skarbu Państwa karę w wysokości 1 810,56 zł tytułem kosztów sądowych.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że wśród przydzielonych do sprawy prokuratorów nie było zgodności co do wymiaru kary, część uważała, że sprawę należy umorzyć na podstawie art. 62.a (posiadanie nieznacznej ilości na własny użytek).

Ostatecznie sąd orzekł 4 miesiące ograniczenia wolności, jednak prokuratura wystąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku co sugeruje, że chce się od niego odwołać. Nie wiadomo jednak czy będzie chciała zaostrzenia czy złagodzenia wyroku.

W sprawie, zaraz po zatrzymaniu 21-latka,  wypowiedział się też brat oskarżonego Filip Jaki, pełniący w momencie zatrzymania brata funkcję wiceministra sprawiedliwości:

Mam z nim niewielki kontakt. Mój brat jest dorosły i bierze odpowiedzialność za to co robi. Został potraktowany jak każdy. Nie popieram nawet małej ilości marihuany, którą miał mieć przy sobie. Nawet jeśli wiem, że w wielu państwach to nie jest karane. Jedyne odstępstwo powinno dotyczyć celów medycznych.

-mówił ówczesny wiceminister sprawiedliwości.

Sprawdź to – Największe międzynarodowe targi konopne w Polsce odbędą się już za kilka dni!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać