Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Zkittlez czyli owocowe smakołyki od Pan Pestka Crew

zkittlez

Zkittlez to jedna z tych odmian, które jak się tylko pojawiły na rynku, zostały jednymi z ulubionych genetyk wśród wielu konsumentów jak i ogrodników. Gdy ta hybryda z dominacją genów indica trafiła do sprzedaży – z miejsca została jedną z najlepiej sprzedających się odmian i tę pozycję zachowuje do dziś. Oto dlaczego.

Zkittlez czyli owocowe smakołyki od Pan Pestka Crew

Zkittlez jest odmianą reprezentującą nową szkołę konopnej genetyki, która powstała ze skrzyżowania Grape Ape z Grapefruit’em.

Grape Ape to dominująca indica powstała z połączenia Mendocino Purps, Skunka oraz Afghani. Ma niesamowity aromat i posmak przywodzący na myśl winogrona (stąd też nazwa). Poza winogronem wyczuwalne są słodkie nuty owocowe.

Drugi z rodziców Zkittleza czyli Grapefruit, to mocna w działaniu dominująca sativa zawierająca w sobie geny m.in. Cindirella99. Grapefruit ma działanie energetyzujące pobudzające kreatywność i napędzające do działania, a przy tym jego aromaty to tropikalne owoce pomieszane z cytrusami.

Z połączenia tych dwóch zacnych genetyk, co miało miejsce w Kalifornii, powstał Zkittlez. Odmiana mocna, z dominującymi genami indica o dość unikalnym działaniu. Ale przede wszystkim o niesamowitym profilu terenowo – flawonoidowym i potężnej produkcji żywicy.

zkittlezUprawa

W uprawie nie jest to trudna odmiana. Zkittlez od Pan Pestka Crew wykazuje dwa dominujące fenotypy. Pierwszy to rośliny wysokie (do ok. 1.5m) i średnio rozkrzaczone, natomiast drugi to rośliny niższe (do 1m) ale za to mocno się krzewiące. Wysokie rośliny tworzą kwiaty o mocno fioletowej barwie oraz  aromatach znanych z najlepszych genetyk Gelato. Rośliny niższe tworzą kwiaty bardziej zielone i pachnące niesamowicie owocowo, cukierkowo i tropikalnie.

Działanie i zastosowanie medyczne

Jest to zdecydowanie jedna z tych odmian, które wymagają więcej od konsumenta niż od ogrodnika. Jej działanie jest mocne i typowe dla odmian typu indica jednak domieszka genów sativa sprawia, że po konsumpcji użytkownik nie jest „przykuty do kanapy”. Efekty są wyczuwalne zarówno na ciele jak i na umyśle i zdecydowanie poprawiają nastrój po ciężkim dniu. Medycznie sprawdza się przeciwbólowo, nasennie oraz przeciw spastycznie.

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać