Świat Palaczy ZIELONE NEWSY

Jeden z oskarżonych o styczniowy szturm na Kapitol twierdzi, że szturmował bo był upalony

szturm na kapitol

Każdy konsument konopi zna to uczucie, gdy po zapaleniu jointa tudzież fajki wodnej, pojawia się w głowie pomysł przypuszczenia zbrojnego szturmu na budynki rządowe. Dzień jak co dzień. Dlatego nikogo nie powinna dziwić linia obrony jednego z oskarżonych o styczniowy szturm na Kapitol, który utrzymuje, że szturmował budynki rządowe gdyż był pod wpływem dużej ilości ziela. Oto więcej informacji.

Jeden z oskarżonych o styczniowy szturm na Kapitol twierdzi, że szturmował bo był upalony

Robert Gieswein, 24-letni mężczyzna z Kolorado, który był jedną z osób szturmujących na początku roku Kapitol, przebywa obecnie w areszcie gdzie czeka na  proces. Postawiono mu zarzuty m.in. o napaść na funkcjonariusza policji gazem pieprzowym i kijem bejsbolowym podczas zamieszek 6. stycznia na Kapitolu.

Giesweina maszerującego z grupą Proud Boys i szturmującego Kapitol uwieczniono na wielu zdjęciach. Był ubrany w paramilitarnym stylu, miał na sobie mundur, kamizelkę kuloodporną, gogle i hełm bojowy. Prokuratorzy federalni oskarżają go o to, że był jednym z pierwszych uczestników zamieszek na terenie Kapitolu.

Prawnik Giesweina, złożył niedawno do sądu wniosek o zwolnienie go z aresztu. Adwokat swój wniosek argumentuje tym, że jego klient był w trakcie zajścia zbyt upalony marihuaną, aby mógł odpowiadać za swoje czyny.

 NBC4 Washington podało, że wniosek zawiera m.in. takie informacje:

[5 stycznia 2021 r.] Gieswein był w Freedom Plaza wraz z innymi zwolennikami Trumpa. Podszedł do niego człowiek z kamerą wideo, który wciągnął go w rozmowę. Właśnie wypalił znaczną ilość marihuany, a jego upojenie było do poznania po rozszerzonych źrenicach i uśmiechu, a także w bełkotliwych komentarzach, które się pojawiały. Zapytany, dlaczego przybył, powiedział „aby zatrzymać prezydenta Trumpa” [u władzy – przyp. red].

Co ciekawe, z wniosku obrońcy wynika, iż oskarżony marihuany używał dzień wcześniej czyli 5. stycznia. Natomiast skonsumować miał jej tak dużo, że odurzony był aż do momentu szturmu na Kapitol dzień później.

Nie wiadomo na co liczył adwokat składając wniosek z tak durnym i nierealnym uzasadnieniem. Bardzo możliwe, że liczył na to, iż sędzia rozpatrujący pismo, nie ma zielonego pojęcia o marihuanie i być może uwierzy w te bzdury rodem z czasów głębokiej prohibicji w USA gdy w kwestii konopi dominowała propaganda Anslingera na poziomie tej obecnej w TVP.

Dla jasności – konopie nie powodują agresji, wręcz przeciwnie, mają działanie uspakajające, a im większa dawka, tym użytkownik jest mniej zdolny do jakiejkolwiek agresji.

Oczywiście w sieci pojawiło się wiele komentarzy wyśmiewających to jakże bzdurne argumentowanie wniosku o zwolnienie z aresztu.

Po ziole mam ochotę założyć kapelę, a nie przypuszczać szturm.

Jedyne co mam ochotę szturmować po joincie to lodówka.

-czytamy na Twitterze

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać