Świat Palaczy Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Marihuana z Amazona już wkrótce w amerykańskich domach?

marihuana z amazona

Marihuana z Amazona, dostarczona przez drona, wkrótce może pojawić się w amerykańskich domach. Niedawno gigant sprzedaży internetowej poinformował na swoich stronach, że wprowadził zmiany i zaprzestał poddawania pracowników testom na obecność THC. Dowiedzieliśmy się również, że firma będzie aktywnie wspierać federalną ustawę MORE, która ma zalegalizować marihuanę na poziomie stanowym. Czy kolejnym krokiem będzie wprowadzenie marihuany do oferty Amazona? Wszystko na to wskazuje.

Amazon zmienia swoja politykę względem konopi indyjskich

Na początku czerwca, na stronie Amazona pojawił się komunikat wydany przez Davea Clarka, dyrektora generalnego działu Worldwide Consumer, czytamy w nim m.in.:

„W przeszłości, tak jak wielu pracodawców, z pracy w Amazon wykluczaliśmy pracowników, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na używanie marihuany. Jednak biorąc pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych obowiązują przepisy stanowe, zmieniliśmy kurs. Nie będziemy już uwzględniać marihuany w naszym kompleksowym programie badań przesiewowych pod kątem narkotyków na stanowiskach nieregulowanych przez Departament Transportu, a zamiast tego będziemy traktować ją tak samo jak używanie alkoholu. Będziemy nadal przeprowadzać kontrole pod kątem utraty wartości w pracy i po każdym zdarzeniu będziemy przeprowadzać testy pod kątem wszystkich narkotyków i alkoholu.”

Dodatkowo szefowie Amazona postanowili aktywnie wspierać wejście w życie ustawy MORE, która legalizuje konopie indyjskie na poziomie federalnym.

„Ponieważ wiemy, że ten problem jest większy niż Amazon, nasz zespół ds. polityki publicznej będzie aktywnie wspierał ustawę The Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act z 2021 r. (Ustawa MORE) – federalne ustawodawstwo, które zalegalizowałoby marihuanę na poziomie federalnym, wymazałoby rejestry karne i pozwoliło środki z konopi inwestować w dotknięte społeczności. Mamy nadzieję, że dołączą do nas inni pracodawcy, a decydenci szybko przystąpią do uchwalenia tej ustawy.”

Marihuana z Amazona już wkrótce w amerykańskich domach?

Jak do tej pory Amazon nie ogłosił swojego wejścia w branżę konopną. Jednak zarówno my jak i większość ekspertów i obserwatorów rynku konopnego, wskazuje, że wejście tego giganta do świata konopi to tylko kwestia czasu… oraz zmiany prawa federalnego.

Konopie indyjskie to rynek wart miliardy dolarów, Jeff Bezos jest tego świadom. Mając tak potężnie rozbudowaną sieć sprzedaży oraz dystrybucji, Amazon wchodząc w branże konopną mógłby z miejsca zyskać silną pozycje na rynku.

Wielu komentatorów obawia się, że wejście Amazona w branże konopną może ją zepsuć tak jak się to stało w przypadku branży księgarskiej. Pamiętać jednak należy, że używki to nie książki i rządzą nimi całkiem inne prawa rynku. Gdy Amazon wchodził w branżę alkoholową, również pojawiły się obawy, że teraz branża napojów wyskokowych się całkowicie odmieni (tak jak np. wspomniane księgarstwo). Tak się jednak nie stało. Wynika to wielu aspektów od prawa po preferencje klientów co do produktów jak i samego sposobu ich nabywania. W naszej opinii podobnie będzie z branżą konopną, gdzie Amazon stanie się konopnym „McDonaldem”, czyli szybko i tanio, ale nie koniecznie dobrze jakościowo. Czas pokaże.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać