Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Shishkaberry Punch – potężne uderzenie od Pan Pestka Crew

Shishkaberry Punch

Shishkaberry Punch to nowość od Pan Pestka Crew, która zadowoli każdego użytkownika jak i ogrodnika. To łatwa w uprawie hybryda z dominacją genów indica, która ma w sobie niesamowity potencjał. Daje obfity plon, który jest bardzo wysokiej jakości. Medycznie świetnie sprawdzi się przy problemach z zasypianiem, bólu oraz spastyczności. Dzięki swojej mocy, wymaga więcej doświadczenia od użytkownika niż od ogrodnika. 

Shishkaberry Punch

Shishkaberry Punch to nowość w katalogu polskiego banku nasion Pan Pestka, która powstała ze skrzyżowania Shishkaberry z sekretną odmianą.

Przyjrzyjmy się zatem Shishkaberry. Jest dość znana odmiana, która powstała z połączenia legendarnej Blueberry od DJ Short’a z Afghani.

Blueberry od DJ Short’a powstała w latach siedemdziesiątych i nazywana jest też True Blueberry (prawdziwa Blueberry). To głównie indica o niesamowitym zapachu jagód i owoców leśnych, dzięki któremu stała się znana na całym świecie.  Ma krótki okres kwitnienia (ok. 8 tyg.), w trakcie którego liście oraz kwiaty przybierają fioletowych odcieni. Jest silna w działaniu, a to za sprawą THC na poziomie ok. 20%.

Drugi rodzic Shishkaberry to Afghani, czyli czysta indica. Jest to oryginalna genetyka z Afganistanu, gdzie uprawiana jest od pokoleń dzięki czemu jest bardzo stabilna. Ma krótki okres kwitnienia i nie jest trudna w uprawie.

Breederzy spod szyldu Pan Pestka Crew postanowili skrzyżować Shishkaberry z sekretną hybrydą. W efekcie powstała Shishkaberry Punch, rewelacyjna hybryda z dominacją genów indica.

Uprawa Shishkaberry Punch

Odmiana ta zdecydowanie zadowoli każdego ogrodnika. Rośliny nie są trudne w uprawie i nadają się nawet dla początkujących growerów. Większość roślin SP osiąga ok. metra wysokości, aczkolwiek zdarza się, że urosną wyższe (nie przekraczają jednak 1,5 m). Krzaki się mocno krzewią, zatem gdy zastosujemy topping (obcięcie głównego szczytu) – roślina się pięknie rozrośnie. Kwitnienie przebiega stosunkowo szybki, rośliny są gotowe do zbioru w 60 dni od zmiany reżimu oświetleniowego na 12/12, to cecha odziedziczona po Blueberry oraz Afghani. Kwiaty są bardzo twarde, mocno poryte żywicą oraz dużą ilością pomarańczowych włosków. Mają niesamowity zapach, który w trakcie kwitnienia przywodzi na myśl owoce leśne. Po wysuszeniu profil terpenowy przechodzi bardziej w stronę ziemistego z nutami drzewnymi, aby po kilku tygodniach leżakowania w słojach pojawiła się dominacja zapachu owoców leśnych. Plon jest bardzo dobry i w odpowiednich warunkach bez problemu przekracza 500 g/m.kw.

Działanie

Shishkaberry Punch jest odmianą mocną, jedną z tych, która wymaga więcej doświadczenia od użytkownika niż ogrodnika. Zawdzięcza to poziomowi THC, który potrafi dojść do 25%. Odmiana, która idealnie nadaje się na wieczory pełne relaksu, rozleniwia i odpręża jednak bez efektu „kanapowej blokady”. Nie zaleca się stosowania przed aktywnościami.

Medycznie świetnie sprawdzi się przy problemach z zasypianiem oraz przeciwbólowo. Rewelacyjnie działa na spastyczność mięśni.

Trzeba zaznaczyć, że tej krzyżówki nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie, jest to autorska hybryda spod szyldu Pan Pestka Crew!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać