Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

We Francji hospitalizowano w stanie śpiączki dziecko, które połknęło marihuanę.

dziecko, ktore polknelo marihuane

Wiele badań wykazało, że przyjmowanie konopi indyjskich może powodować nieregularny oddech i rytm serca, nagłą senność, a nawet śpiączkę u niemowląt. We Francji hospitalizowano w stanie śpiączki dziecko, które połknęło marihuanę.

Francuskie media donoszą o 10-miesięcznym dziecku, które musiało zostać hospitalizowane po połknięciu kwiatu konopi indyjskich. Policja w Lyonie we Francji aresztowała rodziców dziecka po tym, jak stawili się z dzieckiem na izbie przyjęć. Wstępne informacje mówią, że niemowlę jest obecnie w stanie śpiączki i walczy o swoje życie. W tym momencie szczegóły dotyczące tej sytuacji są ograniczone.

Hospitalizacja 10-miesięcznego pacjenta jest powiązana z podobnym wydarzeniem jakie miało miejsce we Francji w kwietniu. Francja ma surowe przepisy zabraniające używania konopi indyjskich w celach niemedycznych i dostęp do takich środków jest ściśle reglamentowany.

Tabloidy w Wielkiej Brytanii mają obawy dotyczące marihuany i dzieci

Na początek tego roku, rozmowa o legalizacji konopi indyjskich w Wielkiej Brytanii została ponownie zainicjowana, poprzez przypadek 12-letniego Billy’ego Caldwella, który stał się przedmiotem uwagi narodowej. Caldwell stosował olej z konopi zawierający CBD i THC, aby leczyć zagrażającą życiu epilepsję. Niestety podczas powrotu z Kanady matka Billy’ego została aresztowana na lotnisku Heathrow – za posiadanie olejku, który specjalnie leciała kupić.

Publiczne oburzenie wywołane powyższym incydentem, wstrząsnęło urzędnikami publicznymi, którzy byli przeciwnikami wobec legalizacji marihuany. Ostatecznie brytyjski minister spraw wewnętrznych Sajid Dżawid ogłosił kompleksową rewizję legalizacyjną, torując drogę do prawdziwej reformy polityki i stawiając Wielką Brytanie na drodze do szerszej legalizacji. Mimo, że wielu konserwatystów w parlamencie zmieniło zdanie, niektórzy nadal twardo trzymają się punktów będących blokadą dla legalnej marihuany.

The Sun jest konserwatywną gazetą założoną w 1964 roku i często publikuje sensacyjne historie o marihuanie, aby podsycać ciągły strach i histerię przed perspektywą legalizacji. Dzisiejsza historia o francuskim niemowlęciu, które połknęło kwiat konopi indyjskich, również jest tego przykładem. Wykorzystanie tragicznej historii na temat uzależnień i nadużyć, aby przedstawić konopie indyjskie jako zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci.

Czy marihuana może naprawdę spowodować śpiączkę u niemowląt?

Miesiąc temu, dziesięciomiesięczne francuskie dziecko zostało hospitalizowane po tym, jak spożyło konopi indyjskich, nie był to ani koncentrat ani żywność zawierająca THC. Zjadło surowy kwiat. Aczkolwiek surowy kwiat zawiera wystarczająco dużo kannabinoidów, aby wywołać u niemowląt skutki zagrażające ich życiu.

Nie ma zbyt wielu badań na ten temat, ze względu na rzadkie doniesienia o sytuacjach w których bardzo małe dzieci są pod wpływem marihuany. Jednak z kilku badań z lat 1989 i 1996 wskazuje na przypadki, w których spożycie surowego kwiatu lub żywności z THC doprowadziło do śpiączki u niemowląt. Celem tych badań było pouczenie pediatrów o potrzebie zakupu narzędzi diagnostycznych monitorujących spożycie konopi indyjskich.

W przypadku drugiego niemowlęcia, o którym mowa w artykule The Sun, lekarze stwierdzili, że dziecko połknęło żywice z kwiatu marihuany oraz poprzez bierne palenie, wdychało znaczne ilości dymu. W obu przypadkach, dochodzenie policyjne ujawniło wśród rodziców nadużywanie narkotyków. Policja w Lyonie oskarżyła ojca dziesięciomiesięcznego dziecka o podawanie mu szkodliwych substancji i zaniedbywanie dziecka. W innym incydencie, mającym miejsce w kwietniu, wyniki laboratoryjne wykazały obecność kokainy i ekstazy u niemowlęcia.

Ale jeśli chodzi o kannabinoidy, to przecież wcześniej muszą być rozpuszczone przykładowo w tłuszczu, aby wywołać efekt haju. Być może dziecko zjadło wcześniej porcję mleka, które jakieś tłuszcze zawiera.

Są to oczywiście opowieści o sytuacjach znacznych nadużyć i zaniedbań. Tragiczne w skutkach, ale niestety powszechne. Kadrowanie tych przypadków podczas rozmów o marihuanie, niekoniecznie daje kontekst, a bardziej nacisk na konopie.

Rodzice potrzebują więcej edukacji na temat zagrożeń związanych z konopiami indyjskimi dla młodych ludzi. Cała kultura może zyskać na nauce o odpowiedzialnym zażywaniu marihuany, a nawet potencjał dla konopi jest tak duży, że byłaby w stanie pomóc w walce z poważnym problemem narkomanii i uzależnień.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać