Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

RMF FM: Kidawa-Błońska oraz Czarzasty pytani o legalizację marihuany [VIDEO]

legalizację marihuany

Redaktor prowadzący „Poranne rozmowy RMF” w tym tygodniu gościł w swoim studio Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz Włodzimierza Czarzastego, których pytał m.in. o zdanie na temat legalizacji marihuany rekreacyjnej. Rozmowę na ten temat z szefem SLD, prowadzący rozpoczął od pytań o „walenie wiadra” by po chwili przejść do poważniejszej rozmowy.

Małgorzata-Kidawa Błońska pytana o legalizację marihuany przez PO

Na początku tygodnia Robert Mazurek, prowadzący „poranne rozmowy RMF” gościł Małgorzatę Kidawę-Błońską (PO), z którą rozmawiał m.in. o przywództwie w Platformie. Prowadzący audycję pod koniec rozmowy zadał pytanie o legalizację marihuany rekreacyjnej. Kandydatka na premiera z ramienia PO/KO odpowiedziała w sposób znacznie bardziej stonowany niż zrobił to kilka lat temu ówczesny premier tego ugrupowania.

Przypomnijmy, że Donald Tusk będąc premierem oznajmił, że za jego kadencji nie ma mowy o żadnej liberalizacji prawa w tym zakresie.

Kidawa-Błońska zapytana czy PO powinno poprzeć legalizację marihuany odpowiedziała, że w wielu krajach już to nastąpiło jednak sama się nie zna i zdaje się na zdanie ekspertów w tej dziedzinie. Oto cała wypowiedź pani wicemarszałek na ten temat:

Włodzimierz Czarzasty bliski poparcia depenalizacji?

Dwa dni później gościem audycji był Włodzimierz Czarzasty. W trakcie wizyty w studio szefa SLD, Robert Mazurek rozpoczął temat marihuany żartując, że “walenie wiadrem” jest zabawnym grypsem. Czarzasty jednak poprawił redaktora, że mówi się “walić wiadro”, na co redaktor z uśmiechem odparł – w co wy tam walicie to już wasza lewicowa tajemnica.

Jeden z liderów Lewicy oznajmił, że wie, iż Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg popierają legalizację marihuany, natomiast on sam skłania się ku depenalizacji.

Mimo, iż nie są to znaczące deklaracje to zdecydowanie lepiej słucha się takich wypowiedzi, niż tych utrzymanych w tonie Donalda Tuska sprzed kilku lat. Dobrze, że politycy zdają sobie sprawę z postępującej na całym świecie legalizacji, teraz czas aby dostrzegli tkwiący w niej potencjał i zaczęli wprowadzać realne zmiany.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać