Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Medyczna marihuana od Aurory będzie produkowana w Danii, spowoduje to czasowy brak dwóch produktów

medyczna marihuana

Medyczna marihuana od Aurory, która dedykowana jest m.in. na polski rynek, będzie uprawiana w Danii. Dla pacjentów oznacza to dwie wiadomości – dwa z czterech produktów Aurory będą przez jakiś czas niedostępne. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że gdy Aurora Nordic uruchomi produkcję,  możliwe będzie zapewnienie ciągłości dostaw dostawy leku m.in. do naszego kraju, która obecnie jest mocno utrudniona ze względów proceduralnych. 

Medyczna marihuana od Aurory będzie uprawiana w Danii

Aurora Cannabis Inc z siedzibą w Kanadzie, postanowiła przenieść część swojej produkcji do Europy, a konkretniej do Danii, która jakiś czas temu otworzyła się na produkcje medycznej marihuany, na czym oczywiście nieźle zarobi.

O powody przeniesienia produkcji do Danii zapytaliśmy Jacka Semeniuka, Dyrektora Zarządzającego w Aurora Polska:

Głównym powodem przeniesienia produkcji do Danii jest logistyka. Dzięki przeniesieniu do Europy zmniejszamy ryzyko braku dostępności leku, likwidujemy wąskie gardła łańcucha dostaw wynikające z procedur co w efekcie oznaczać będzie stały i pewny dostęp do naszych leków. Zależy nam, aby pacjenci korzystający z naszych produktów mogli je zawsze nabyć bez obawy o braki w hurtowniach.

-powiedział Jacek Semeniuk

Na chwilę obecną susz od Aurora Cannabis Inc trafia do Aurora Polska spółka z o.o. przez Niemcy (Aurora Deutschland GmbH), powoduje to, że formalności i pozwolenia trzeba załatwiać w każdym kraju co jest procesem, który trwa dość długo. Teraz produkty Aurory będą do Polski trafiać bezpośrednio z Danii co znacznie ułatwi i przyspieszy procedury.

Jak dowiedział się portal WeedNews.pl, medyczna marihuana z Danii trafi do hurtowni oraz aptek we wrześniu 2021 r.

Czasowy brak dostępności dwóch produktów

Niestety, przeniesienie produkcji do Danii niesie za sobą czasowe braki w dostawach dwóch z czterech produktów tego producenta. Do czasu pojawienia się produktów wytworzonych w Danii czyli do września 2021 r. w hurtowniach i aptekach zabraknie dwóch produktów:

– AURORA 1/12 – Cannabis flos 1/12  (THC do 1% oraz CBD 12% (nie mniej niż 10,8% i nie więcej niż 13,2%) [do wyczerpania zapasów]

– Aurora Cannabis Flos 8/8 (8% THC, 8% CBD) [niedostępny]

Jak się też dowiedzieliśmy, Aurora stara się, aby produkt 8/8 pojawił się jeszcze w aptekach w tym roku. Jeżeli tylko tak się stanie – poinformujemy o tym.

Na chwilę obecną dostępny jest jeszcze produkt Cannabis Flos 1/12, który dostępny jest do wyczerpania zapasów. Produkt do wyczerpania zapasów dostępny jest w obniżonej o 40% cenie, o czym informowaliśmy T U T A J.

Jak się dowiedzieliśmy, zabezpieczone są dostawy do polskich hurtowni dwóch pozostałych produktów od Aurory tj.:

  • – Aurora Cannabis Flos 20/1 (20% THC, 1% CBD)
  • – Aurora Cannabis Flos 22/1 (22% THC, 1% CBD)

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać