Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Przegląd odmian: Bruce Banner czyli potężne uderzenie

bruce banner

Bruce Banner to potężna odmiana, której nazwa pochodzi od komiksowej postaci Niesamowitego Hulka, w którego w złości zamieniał się właśnie Bruce. Dlaczego autorzy tej odmiany wybrali akurat taka nazwę, tego nie wiem gdyż ze względu z swoją ponadprzeciętną moc nazwał bym ją po prostu „The Hulk”, ale spokojnie, pod tą nazwą też ta odmiana występuje. Oto więcej informacji.

Przegląd odmian: Bruce Banner czyli potężne uderzenie

Stworzona przez Dark Horse Genetics odmiana konopi indyjskich Bruce Banner, stosunkowo szybko zyskała uznanie w konopnym świecie. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej potężnej mocy, z której jest właśnie znana.

Bywałem w coffeeshopach czy hiszpańskich klubach, gdzie najmocniejszą odmiana na stanie to był właśnie Bruce Banner. Wielu użytkowników wymienia ją też jako swoją ulubioną odmianę, właśnie ze względu na jej działanie i moc. A te są w tym przypadku stosunkowo silne i odczuwalne niemal natychmiastowo, utrzymują się dość długo.

Genetyka z jakiej powstał Bruce Banner to opisywany przez nas ostatnio OG Kush połączony ze Strawberry Diesel. Jest to hybryda z przewagą sativy (80:20). Działanie jest dość euforyczne i pobudzające kreatywność przy jednoczesnym odprężeniu ciała. Odmiana działa zarówno na umysł jak i na ciało. Medycznie sprawdzi się także przeciwbólowo. Stężenie THC jest na wysokim poziomie i często przekracza 25%.

W uprawie nie jest trudna, jest to stabilna genetyka dzięki czemu wybacza stosunkowo więcej błędów ogrodnika. Kwitnie 8 do 10 tygodni rosnąc średnio na wysokość ok. 1,5 metra. Całkiem dobrze sie krzewi po przycięciu (topping).

Bruce Banner to  zdecydowanie jedna z tych genetyk konopi indyjskich, których powinien spróbować każdy użytkownik oraz grower.

Odmianę w różnych wariantach oraz od różnych producentów znajdziesz T U T A J.

Przeczytaj też: Jak uprawiać outdoor

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy. Przypominamy też, że od tego roku konopie włókniste uprawiane w ogródku czy mieszkaniu  wystarczy zgłosić do KOWR.
1 Comment
  1. Dark Horse 1 rok ago
    Reply

    Bruce Banner to odmiana występująca tylko jako klon. Artykuł wprowadza w bład sugerując, że można zakupić różne „warianty” od różnych producentów w postaci nasion. Otóż nie można.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać