Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Premier Morawiecki pytany o legalizację marihuany [VIDEO]

Premier Morawiecki

Podczas wczorajszej wizyty w radiu RMF FM, premier Morawiecki był pytany m.in. o legalizację marihuany. Po wysłuchaniu co ma w tej kwestii do powiedzenia szef rządu nie do końca wiadomo co myśleć. Głupota? Ignorancja? Ciężko ocenić, z pewnością kłamstwa i manipulacja.

Redaktorzy radia RMF FM w ostatnich tygodniach regularnie pytają najważniejszych polityków w kraju o ich zdanie na temat legalizacji marihuany rekreacyjnej, za co chwała producentom audycji. Tym razem pytanie na ten temat usłyszał szef rządu.

Premier Morawiecki pytany o legalizację marihuany rekreacyjnej

Pierwsze co powiedział premier Morawiecki to to, że nie wie nawet czym jest marihuana rekreacyjna i musiałby się zapoznać z definicją. I było to jedyne co premier powiedział w sprawie samej marihuany. Potem rozpoczęła się seria kłamstw i manipulacji.

Od kolejnego zdania szef rządu mówił już tylko o dopalaczach i o tym jak to rząd PiSu dzielnie broni przed nimi młodzież. Wspomniał dumnie o zaostrzeniu prawa. Wszystko to w tonie klasycznej manipulacji, której nie widzieć mogą tylko osoby z klapkami na oczach. Klasyczne tworzenie w społeczeństwie strachu przed narkotykami, a potem kreowanie się na zbawiciela, który problem zlikwiduje zaostrzając prawo.

Premier zapomniał wspomnieć o kilku sprawach. Po pierwsze za potężną popularność dopalaczy w naszym kraju odpowiadają tylko i wyłącznie politycy! To politycy zaostrzając prawo doprowadzili do powstania rynku legalnych narkotyków zastępczych – dopalaczy. Mowa o politykach nie tylko obecnie od kilku lat rządzących ale też o obecnej opozycji.

Kwintesencja manipulacji

Wypowiedź premiera na temat rekreacyjnej marihuany to szczyt manipulacji. Morawiecki już w pierwszym zdaniu powiedział, że nawet nie wie o co jest pytany, że nie wie co to jest marihuana rekreacyjna. Zaczął bredzić o dopalaczach i kłamać jak bardzo troszczy się o naszą młodzież, że zaostrzy prawo i będzie cacy.

Wszystko to jest oczywiście kłamstwem i populizmem, gdyby premier tak bardzo troszczył się o to aby młodzież nie używała narkotyków to wiedział by czym jest marihuana rekreacyjna – zdecydowanie najpopularniejsza używka wśród młodzieży. Gdyby nie kłamał i rzeczywiście przyjrzał się problemowi używania marihuany przez osoby bardzo młode, wiedziałby, że jedyną skuteczna metodą jest legalizacja i edukacja – pokazują to wyniki badań z miejsc gdzie prawo jest pod tym względem liberalne.

Kolejne kłamstwo to to, że rząd robi wszystko aby młodzież nie miała dostępu do narkotyków. Prawda jest taka, że to dzięki obecnemu prawu dostęp do nielegalnych substancji jest łatwiejszy niż dostęp do legalnego alkoholu. W końcu diler nie zapyta o dowód, prędzej namówi nastolatka na dodatkowy zakup.

Oto pełna wypowiedź premiera.

Źródło : rmf24

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać