Ciekawostki Zielonego Świata Świat Zielonego Biznesu ZIELONE NEWSY

Tajlandia zorganizuje World Ganja Festival 2020

World Ganja Festival

Tajlandia zorganizuje World Ganja Festival 2020. Tajskie władze zdały sobie niedawno sprawę z korzyści ekonomicznych jakie mogą płynąć z legalnej marihuany. Nie minęło wiele czasu, a postanowiono pozwolić obywatelom uprawiać marihuanę na własne medyczne potrzeby, a nadmiar plonów odsprzedać rządowi po bardzo dobrej cenie. Rząd uruchomił także własne uprawy i jest przekonany, że marihuana będzie jednym z głównych produktów rolnych dla tajlandzkich gospodarstw domowych. Teraz Tajlandia postanowiła zorganizować World Ganja Festival i ma w tym konkretny cel.

Organizatorzy wydarzenia twierdzą, że World Ganja Festival 2020 stworzy nowe możliwości i zapewni lepsze zrozumienie marihuany z jej wieloma aspektami.

World Ganja Festival 2020

Tajlandia bardzo poważnie potraktowała konopie indyjskie, teraz marihuana jest postrzegana nie jako narkotyk ale jako potencjalna roślina pieniężna, która może przynieść spore korzyści gospodarce Tajlandii. Tajski festiwal konopny nie będzie jednak, co wielu zapewne pomyślało, świętem palaczy polegającym na grupowym paleniu zioła i dobrej zabawie w oparach ulubionego dymu. Będzie to wydarzenie mocno biznesowe nastawione na zbieranie i wymienianie informacji oraz nakręceniu konopnego rynku dla Tajlandii. Jednak uspakajamy, że WGF będzie miał także elementy rozrywkowe. Głównym organizatorem Stowarzyszenie Tajlandzkich Badaczy.

Stowarzyszenie podpisało umowy współpracy przy organizacji wydarzenia z Tajską Fundacją Narodową, Stowarzyszeniem Dziennikarzy i Mediów Tajlandii oraz z lokalnymi organizacjami administracyjnymi prowincji Nakhon Phanom na której obszarze w dniach 29.I – 2.II przyszłego roku odbędzie się festiwal.

Gen. Charan Kullawanit, honorowy doradca projektu World Ganja Festival, powiedział niedawno, że odbywający się po raz pierwszy w Tajlandii festiwal, będzie służyć jako platforma wymiany wiedzy o marihuanie do celów medycznych. Wydarzenie ma też promować Tajlandię jako producenta najwyższej jakości szczepów medycznej marihuany co ma przyczynić się do wzrostu gospodarczego kraju.

„Jesteśmy głównym gospodarzem wydarzenia. Tajlandia jest głównym organizatorem. Sami decydujemy, kogo zaprosimy na Ganja Fesitival. Będą goście z Chin, Japonii i Ameryki. Zaprosimy ich, abyśmy mogli wysłuchać ich pomysłów, prezentacji i tego co mają do powiedzenia. Zobaczymy, jakie korzyści dla globalnej społeczności przyniesie wydarzenie”

-mówił niedawno generał Kullawanit.

W ramach World Ganja Festival 2020 odbędą się m.in. seminaria z zakresu innowacji technologicznych i negocjacje biznesowe. Zaplanowana jest także część rozrywkowa – festiwal muzyczny. Jednak podkreślić należy, że wydarzenie ma charakter biznesowy, a nie rozrywkowy.

Źródło: sea.mashable.com

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać