Ciekawostki Zielonego Świata Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Katowice: policyjny dron wykrył uprawę marihuany [FOTO, VIDEO]

policyjny dron

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej odkryli, że na jednej z posesji znajduje się uprawa marihuany, funkcjonariuszom pomógł policyjny dron. Operator sprzętu wypatrzył rośliny, które były ukryte na dachu w taki sposób, że dojrzeć je można było tylko z powietrza. 48-letni właściciel uprawy był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

Wizyta policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ich kolegów zwalczających przestępczość narkotykową mocno zdziwiła 48-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna na terenie jednej z posesji w Katowicach prowadził uprawę konopi indyjskich.

Policyjny dron w akcji

Nielegalna uprawa była dobrze ukryta. Mieściła się na dachu znajdującym się w podwórzu posesji mieszkalnej i była niewidoczna zarówno z zewnątrz, jak i z samego podwórza. Można ją było dostrzec jedynie z powietrza. Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej nie odkryli by roślin gdyby nie ich policyjny dron, którym na co dzień patrolują miasto z powietrza. Po wypatrzeniu charakterystycznych roślin funkcjonariusze wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach weszli na teren posesji. Podejrzenia policjantów się potwierdziły. W doniczkach umieszczonych na dachu (coś w formie patio) znajdowało się 59 krzewów konopi indyjskich.

48-latek został zatrzymany. W miejscu zamieszkania mężczyzny, znaleziono także 180 gramów suszu marihuany i amfetaminę, a także wart 2 tys. złotych rower, który został skradziony w 2017 roku w Katowicach. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Policyjny dron, którego operator wypatrzył ukryte rośliny, jest na co dzień używany do patrolowania miasta z powietrza.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać