ZIELONE NEWSY Zielone Podróże

Coffee Shopy tylko dla mieszkańców Holandii?

Coffe Shopy

Coffee Shopy tylko dla mieszkańców Holandii? – Taki pomysł może wejść w życie już wkrótce. Wszystkie coffee shopy w kraju, mogą wkrótce obsługiwać tylko i wyłącznie mieszkańców tego kraju.

Pomysł jaki zaproponowała Partia ChristenUnie opiera się na tym aby Coffee Shopy (kawiarnie, które oferują również marihuanę, którą można z kulturą wypalić na miejscu) nie będą już mogły sprzedawać produktów opartych na konopiach indyjskich turystom. Minister Sprawiedliwości musi zachęcić gminy do podjęcia takich działań.

Skąd decyzja Partii ChristenUnie?

Na chwilę obecną, większość Coffee Shopów obsługuje wszystkich, którzy ukończyli pełnoletność. Niektóre kawiarnie, głównie te znajdujące się blisko granic Holandii rejestrują i identyfikują swoich klientów. Nakaz identyfikacji obowiązuje w całym kraju, jednak wiele gmin przymyka oko na to, aby Coffee Shopy nie przestrzegały tego obowiązku.

Holandia znana jest z łatwej dostępności do narkotyków, nie tylko tych miękkich. W ten sposób rządzący chcą zniwelować turystykę związaną z narkotykami, a także pozbyć się negatywnej reputacji jako państwo kojarzone głównie z używkami i rozpustą.

Wiele gmin zezwala na sprzedaż marihuany turystom, ponieważ boją się, że zaczną oni nabywać trawkę od ulicznych dilerów, a to wiąże się z kolejnymi problemami.

źródło: fakty.nl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać