materiał konopny do drukarek 3D

Konopie to niesamowite rośliny o ogromnym spektrum zastosowań. Właśnie powstał materiał konopny do drukarek 3D, a tym samym druk trójwymiarowy stał się kolejną dziedziną, w której zagościły te wszechstronne rośliny.

Dla wszystkich, którzy lubują się w wydrukach 3D, a jednocześnie nie są zbyt przychylni sztucznym materiałom zatruwającym naszą planetę mamy dobrą informację. Od teraz można drukować w technologii 3D z wykorzystaniem włókna konopnego.

Jako materiał do druku 3D, konopie są niezwykle wszechstronne. Najnowsze tworzywo konopne zostało opracowane w taki sposób, że nadaje się do pracy w dowolnej drukarce 3D i może być używane do tworzenia niemal każdego projektu. Najbardziej godnym uwagi dobrodziejstwem tego rozwiązania jest to, że konopie ulegają biodegradacji, a uprawa konopi włóknistych nie wymaga pestycydów i jest przyjazna środowisku.

materiał konopny do drukarek 3D
materiał konopny do drukarek 3D

Jak powstaje materiał konopny do druku 3D

Włókno konopne jest mielone na drobne cząstki i mieszane z biopolimerami.. Często robi się to bez dodawania kolorów, aby zachować jak najbardziej naturalne.

Jak używać konopnego materiału

Materiał konopny do drukarek 3D ma właściwości drukowania podobne do PLA (standardowy materiał do drukarek 3D). Niektórzy twierdzą, że drukowanie przy użyciu nowego materiału jest łatwiejsze, ponieważ można drukować w niższej temperaturze niż PLA. Materiał jest bezwonny, a optymalna temperatura dla niego wynosi około 45 stopni Celsjusza. Ze względu na łatwość użycia i biodegradowalność konopie są doskonałym włóknem do codziennego prototypowania przy użyciu drukarki 3D.

To nie jest debiut konopi na polu druku 3D, jakiś czas temu pisaliśmy o konopnych domach z drukarek 3D, jednak teraz drukować za pomocą tego materiału może każdy, u siebie w domu.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać