Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Top 5 odmian typu FAST na outdoor

Top 5 odmian

Odmiany typu fast powstały przypadkiem. Posiadają w sobie nieco genów ruderalis, które odpowiadają za tzw. auto kwitnienie konopi dlatego czasem nazywane są pół-automatami. Są to jednak odmiany fotoperiodyczne, które potrzebują odpowiedniej ilości ciemności aby zakwitnąć. Natomiast dzięki dodatkowi ruderalis, ich kwitnienie przebiega znacznie szybciej, co w efekcie może się przełożyć na lepsze zbiory. Oto kilka wskazówek jak je uprawiać oraz nasze top 5 odmian typu fast pod środkowoeuropejskie słońce.

TOP 5 odmian typu fast na outdoor

Odmiany typu fast są fotoperiodycznymi odmianami dnia krótkiego, co oznacza, że potrzebują odpowiedniej ilości nocy / ciemności aby zakwitnąć. Jednak zawierają one w sobie też nieco genów ruderalis, odpowiadających za automatyczne zakwitanie konopi bez względu na długość nocy. To własnie dzięki temu, ich kwitnienie przebiega znacznie szybciej, aniżeli w przypadku odmian klasycznych.

PRZECZYTAJ JAK UPRAWIAĆ OUTDOOR

 

Mając tę wiedzę, można ja wykorzystać aby poprawić ilość plonu. Im wcześniej wysiejemy, tym więcej masy nabierze krzak i da ostatecznie większy plon. Cechy odmian typu fast czynią je też dobrymi roślinami do zamaskowania. Jeżeli wysadzisz je odpowiedni późno i okres wegetatywny będzie skrócony, krzak będzie mniejszy. Oczywiście przełoży się to na ilość plonu, ale czasem najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Oto kilka polecanych przez nas odmian typu fast.

White Russian F1 Fast Version

Top 5 odmian
 

White Russian to legendarna już moc. Genetyka białego ruska to AK 47 X White Widow, efekt musiał być powalający i tak tez się stało. Hybryda o zawartości THC często powyżej 20% i działaniu pobudzającym. Odmiana ta produkuje sporo żywicy. White Russian F1 Fast Version to legendarne geny z przyspieszonym kwitnieniem, co sprawia, że świetnie nadają do uprawy pod słońcem w środkowej europie.

AK 420 F1 Fast Version

Top 5 odmianAK 420 powstało z selekcji AK 47. Odmiana dająca bardzo przyzwoity plon dobrej jakości. Uprawa AK 420 Fast Version jest bardzo łatwa i nie wymaga dużo od ogrodnika, odmiana jest bardzo stabilna. Wersja fast po 50. dniach kwitnienia nagradza dobrym plonem nawet początkujących growerów.  Mocna hybryda o orzeźwiającym działaniu, idealna na dzień.

Northern Light F1 Fast Version

Top 5 odmianNorthern Light to odmiana, która odcisnęła trwale i dobitnie odcisnęła swoje piętno na konopnej genetyce. Sama w sobie jest owiana legendą, nie do końca wiadomo z jakiej genetyki powstała. Mówi się o 11 nasionach, które były ze sobą krzyżowane. Często odmiany, które wywodzą się od Northern Light, są bardziej rozpoznawalne niż sam NL, któremu zawdzięczają swoja jakość.  Northern Light F1 Fast Version to szczep dający duże plony z przewagą indiki, gotowy do zbioru po 50. dniach kwitnienia. Połączenie niezawodności i jakości z krótkim okresem kwitnienia. Aromat jest cytrusowy z nutą ziemistości i sosny. Odmiana prosta w obsłudze i odporna na pleśń.

Big Bud F1 Fast Version

Top 5 odmianBig Bud to niesamowicie prosta w uprawie roślina dająca przy tym bardzo dobry plon o przyzwoitej jakości. Idealna do upraw komercyjnych właśnie ze względu na małe wymagania od ogrodnika i duże plony. W 6 do 7 tygodni od rozpoczęcia kwitnienia, kwiaty są gotowe do zbioru. Aromat to owoce i kush. Genetycznie dominuje indika, jednak działanie jest zrównoważone zarówno cielesna jak i umysłowe. Big Bud F1 Fast Version to jeden z najlepszych wyborów dla początkujących ogrodników, poziom THC dochodzi do 19%.

Amnesia Lemon F1 Fast Version

Top 5 odmianW naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć porządnej sativy. Amnesia haze i Skunk, tacy rodzice to gwarancja jakości. Krzyżówka ta została stworzona przez Pan Pestka Crew z myślą o uprawach zewnętrznych w klimacie środkowo europejskim. Odmiana ta nadaje się nawet dla początkujących growerów. Efekt działania Amnesia Lemon F1 Fast Version zadowoli smakoszy genów Sativa, jej psychoaktywne działanie świetnie pobudza do działania oraz minimalizuje stres i rozwesela.

Wszystkie opisane wyżej genetyki znajdziecie na PanPestka.pl, gdzie podając hasło kod rabatowy WEEDNEWS otrzymacie 10% rabatu.

 

 

3 komentarze
  1. secco foffana 3 lata ago
    Reply

    Pan pestka Jakup WituL No:1

  2. Xd 2 lata ago
    Reply

    Na outa nie polecam nic od pana pestki z polauto jedynie auto

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać