Świat Medycznej Marihuany Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Medyczna Marihuana – Euforia i jej właściwości

Szczep powstał z początkiem roku 2000 a za jego twórców uważa się Holenderskich breederów z Dutch Passion. Wyjątkowość tej odmiany szybko zdobyła uznanie hodowców na całym świecie. Zdobywca nagród High Times Cannabis Cup 2000 w kategorii sativa oraz nagrodę Best Seeds HighLife Cup w 2002 roku – Euforia i jej właściwości medyczne.

Nasiona odmiany Euforia są obecnie dostępne w dobrych bankach nasion na całym świecie. Rodzicami tej odmiany są stabilne szczepy Skunk’a, a sama odmiana tylko potwierdza siłę i piękny wygląd tych roślin oraz produkuje bardzo obfite plony. Wspaniały słodko-kwiatowy zapach potrafi oderwać zmysły nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Mimo, że jest hybrydą w 80% posiada geny indica to efekty, jakimi traktuje użytkownika są zupełnie w przeciwnym, sativkowym kierunku.

Działanie i właściwości medyczne szczepu Euforia

Jeśli poszukujesz odmiany, która wbije cię w kanapę na długie godziny lub pozwoli spokojnie zasnąć, to z całą pewnością powinieneś rozejrzeć się za innym szczepem. Jak sama jej nazwa wskazuje, haj jaki daje nam ta odmiana jest mocno euforyczny. Działanie zgodne z oczekiwaniami. Konsument staje się bardzo towarzyski, optymistyczny a dla niektórych użytkowników może być nawet nadto energiczna.

Właśnie dlatego szczep Euforii jest bardzo popularny wśród konsumentów, którzy po spożyciu nie chcą czuć się senni czy zmęczeni. Poziom THC osiąga poziom około 18%, co kategoryzuje ją jako mocną odmianę. Ponadto, zawartość CBD w tym szczepie, czyli jednego ze związków psychoaktywnych zawartych w marihuanie, osiąga poziom nawet 7%, co uważane jest za dużą wartość i czyni ją odmianą, którą z powodzeniem stosują pacjenci na całym świecie.

Wielu hodowców medycznej marihuany na całym świecie, już od lat ’90 doceniają wspaniałe właściwości Euforii, która znakomicie radzi sobie z łagodzeniem stresu, bólu, stanów lękowych, nudności czy depresji.

Euforia a trudność uprawy

Stopień uprawy tego szczepu należy do średnio zaawansowanych. Nadaje się do uprawy w szklarniach lub pod sztucznym oświetleniem – w naszym klimacie nie nadaje się do uprawy na zewnątrz bezpośrednio pod gołym niebem.

Jak przystało na odmiany z przewagą indica, Euforia nie rośnie zbyt wysoka ale powstają z niej bardzo piękne rośliny, które budują ogromne, połyskujące cząstkami aromatycznej żywicy kwiaty. Z jednej rośliny w warunkach szklarniowych, doświadczony ogrodnik jest w stanie osiągnąć zbiór w wysokości nawet 450 gramów – genetyka Skunka zawarta w tym szczepie jest gwarancją rekordowych zbiorów, które następują na przełomie października i listopada.

W uprawach indoor rośliny są gotowe do zbiorów już po 7 tygodniach kwitnienia, ale warto dać im więcej czasu, przedłużając okres kwitnięcia do 8 tygodni.

Dodatkowymi cechami skunka, które objawiają się w tej odmiance jest świeży, ziemisto-owocowy zapach i bogaty, słodko-mdławy smak.

Osoba chcąca rozpocząć terapię z tą odmianą, na początku powinna zachować umiar i stopniowo budować tolerancję konsumując małe ilości. Dla niedoświadczonych konsumentów może okazać się zbyt mocna w swoim działaniu, co raczej może zniechęcić do dalszego stosowania.

 

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać