Świat Ogrodników ZIELONE NEWSY

Nowe odmiany półautomatyczne idealne na outdoor 2021

odmiany półautomatyczne

Panowie z Pan Pestka Crew przygotowali na nadchodzący sezon nowe odmiany półautomatyczne (fast), które zadowolą każdego ogrodnika z centralnej Europy. Nowa kolekcja od PPC to takie genetyki jak np. Bruce Banner , Power Plant czy Black Domina w wersji półautomatycznej, co oznacza, że można cieszyć się wysokiej jakości plonem w środkowoeuropejskim klimacie. Oto dlaczego naszym zdaniem nowe genetyki typu fast to obecnie najlepszy wybór, sprawdź to.

Nowe odmiany półautomatyczne idealne na outdoor 2021

Odmiany typu fast powstały przypadkiem. Posiadają w sobie nieco genów ruderalis, które odpowiadają za tzw. auto kwitnienie konopi dlatego czasem nazywane są pół-automatami. Są to jednak odmiany fotoperiodyczne, które potrzebują odpowiedniej ilości ciemności(krótszy dzień i dłuższa noc), aby zakwitnąć. Natomiast dzięki dodatkowi ruderalis, ich kwitnienie przebiega znacznie szybciej, co w efekcie przekłada się na lepsze zbiory.

Odmiany półautomatyczne rozrastają się tak jak typowe genetyki fotoperiodyczne (nazywane pełno-sezonowymi), sam proces kwitnienia przebiega natomiast znacznie szybciej. Taka kombinacja pozwala na uzyskanie kwiatów zadowalających jednocześnie ilościowo jak i jakościowo. To czyni je doskonałym wyborem dla klimatu środkowoeuropejskiego (np. Niderlandy, Czechy).

Pan Pestka Crew przygotowali kilka nowości z tej kategorii, które powinny zwrócić uwagę środkowoeuropejskich ogrodników. Oto kilka z nich:

Bruce Banner F1 Fast Version

Bruce Banner jest odmianą znaną ze swojego mocnego uderzenia typowego dla odmian typu indica. Dla wielu konsumentów ziela jest to najlepsza indica, a dla całej reszty jedna z najlepszych. W klimacie środkowoeuropejskim niestety możliwa do uprawy tylko w pomieszczeniach. Aż do teraz gdyż po kilku latach pracy panowie z Pan Pestka Crew zaprezentowali wersję półautomatyczną czyli Bruce Banner F1 Fast Version. Jest to efekt starannej selekcji genów krzyżówki Bruce Banner z sekretną odmianą automatycznie zakwitającą. Efekt jest zacny.

Power Plant F1 Fast Version

Drugą pozycją, o której należy wspomnieć jest półautomatyczna wersja legendarnej sativy z afrykańskimi korzeniami – Power Plant’a. O ile opisywany powyżej Bruce Banner jest typową indicą, o tyle Power Plant to klasyczna sativa. W działaniu jest euforyczna, pobudza kreatywność i chęć działania oraz rewelacyjnie wpływa na apetyt. Idealna odmiana na spacery, wyjścia na miasto czy wyjazdy na łono natury. Power Plant to genetyka, która nie zawodzi, i którą można z czystym sumieniem polecić każdemu szukającemu sprawdzonej sativy. Klasyczny PP ma stosunkowo długi okres kwitnienia, jednak Power Plant F1 Fast Version od Pan Pestka Crew cechuje znacznie szybsze kwitnienie przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich cech klasycznego Power Plant’a, dzięki czemu od teraz można się cieszyć sativami uprawianymi pod środkowoeuropejskim słońcem.

Black Domina F1 Fast Version

Black Domina to czysta indica powstała ze skrzyżowania przez ekipę Sensi Seeds takich genetyk jak Canadian Ortega x Northern Lights x Hash Plant x sekretna afgańska genetyka. Coś zdecydowanie dla fanów Afgańskich fenotypów. Teraz od Pan Pestka Crew otrzymaliśmy wersję półautomatyczną – Black Domina F1 Fast version. Zdecydowanie warto spróbować.

Przeczytaj też: Top 5 odmian typu Fast na outdoor

Big Bud F1 Fast Version

Big Bud to niesamowicie prosta w uprawie roślina dająca przy tym bardzo dobry plon o przyzwoitej jakości. Idealna do upraw komercyjnych właśnie ze względu na małe wymagania od ogrodnika i duże plony. W 6 do 7 tygodni od rozpoczęcia kwitnienia, kwiaty są gotowe do zbioru. Aromat to owoce i kush. Genetycznie dominuje indika, jednak działanie jest zrównoważone zarówno cielesna jak i umysłowe. Big Bud F1 Fast Version to jeden z najlepszych wyborów dla początkujących ogrodników.

Tekst ma charakter informacyjno-edukacyjny i przeznaczony jest dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste na terenie Polski jest zabroniona i do niej nie zachęcamy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać