Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Niemcy ujawniają hurtowe ceny medycznej marihuany

hurtowe ceny medycznej marihuany

Niemcy ujawniają hurtowe ceny medycznej marihuany. Rząd federalny Niemiec ogłosił zwycięzców przetargu na zakup konopi indyjskich. Według podanych informacji, zakupione zostanie 2 600 kilogramów kwiatów konopi indyjskich – całość zostanie dostarczona przez krajowych producentów. Kwota przetargu opiewa na kwotę około 6 milionów euro. Wszystko będzie rozliczane kwartalnie – 4 dostawy po 650 kilogramów na rok. Hurtowa cena medycznej marihuany w Niemczech wyniesie 2,3 euro za gram.

Niemcy ujawniają hurtowe ceny medycznej marihuany

Trzema zwycięzcami przetargu na dostawy konopi indyjskich zostali Aurora Cannabis (250 kilogramów kwiatów), Aphria (250 kilogramów kwiatów) oraz Demecan (150 kilogramów kwiatów). Firmy te zobowiązane są dostarczać 650 kilogramów kwiatów konopi Federalnemu Instytutowi Narkotyków i Urządzeń Medycznych (BfArM) co kwartał. Pierwsze dostawy mają zostać odebrane pod koniec 2020 roku, a strony zawartej umowy zastrzegły sobie prawo do możliwości zwiększenia dostaw o 10%.

Dokładne oferty poszczególnych firm nie zostały opublikowane. Rząd poinformował o łącznej kwocie, jaką będzie zobowiązany zapłacić za dostawy medycznej marihuany. Spełnienie kryteriów niskiej ceny było kluczowe do wygrania przetargu, gdyż przyznawane za to punkty stanowiły 40% wszystkich kryteriów.

Aktualnie producenci- Demecan, Aurora, Aphria – nie mogą zaopatrywać aptek w medyczną marihuanę. Niemieckie władze poinformowały, że niedługo rozpocznie się proces składania wniosków o dystrybucję marihuany do celów medycznych i dopiero po wygraniu takiego przetargu zyskają możliwość dystrybucji.

Prawdopodobnie krajowa produkcja nie będzie wystarczająca do pokrycia zapotrzebowania na medyczną marihuanę, więc Niemcy nadal będą importować susz od producentów z Australii, Danii, Lesotho, Kolumbii, Grecji, Malty i innych krajów.

W 2018 roku import kwiatów konopi indyjskich do Niemiec wynosił 3 000 kilogramów, zaś w pierwszej połowie 2019 roku import wynosił 2 500 kilogramów. Gołym okiem widać, że działa zasada jest popyt – jest i podaż. Prawdopodobnie import kwiatów konopi indyjskich w 2019 roku wyniesie około 6 000 kilogramów.

Jeśli w 2021 roku popyt wzrośnie do 10 000 kilogramów, krajowa produkcja marihuany pokryłaby 26% podaży. Nawet biorąc pod uwagę możliwość zwiększenia dostaw o 10% jest to wynik niezbyt wysoki.

Czy ceny medycznej marihuany będą niższe?

Obecne ceny detaliczne medycznej marihuany w Niemczech wynoszą 20 euro za gram. Jest to kuriozum, które wynika z opóźnionej procedury krajowego przetargu na uprawę oraz małej liczby dostawców uprawiających konopie w standardzie GMP (Good Manufacture Practise). Dodatkowo apteki narzucają marżę w wysokości 100%. Teraz sytuacja może ulec zmianie – rząd Niemiec prowadzi rozmowy w celu obniżenia cen detalicznych. Krajowa produkcja medycznej marihuany ma się rozpocząć do 2020 roku, a liczba państw zaopatrujących Niemcy w medyczną marihuanę zwiększyła się.

Niemcy to aktualnie największy rynek marihuany w Europie. Przebija on nawet inne europejskie kraje, w których odbywa się produkcja kwiatów konopi indyjskich.

Firma Aurora Cannabis jest dostawcą medycznej marihuany we Włoszech. W przetargu zaproponowali cene 1,73 euro za gram. W Luksemburgu Aurora Cannabis posiadała wyłączność na sprzedaż medycznej marihuany w cenie 2,5 euro za gram. Posiadała, ponieważ 21 października firma Canopy Growth – producent marihuany z Kanady – ogłosiła, że stała się nowym dostawcą posiadającym wyłączność na sprzedaż marihuany.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać