Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Codzienne używanie marihuany pomaga zmniejszyć ból i zrezygnować z opioidów

Codzienne używanie marihuany

Przeprowadzono badania, które wykazały, że codzienne używanie marihuany może pomóc uporać się z bólem pacjentom, którzy używają w tym celu opioidów. W 2017 r. Ponad 70000 Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania środków opioidowych takich jak fentanyl czy OxyContin. Ponadto wykazano pozytywne efekty uboczne działania kannabinoidów m.in. poprawę apetytu.

Codzienne używanie marihuany pomaga zmniejszyć ilość używanych opioidów

Badania przeprowadził zespół specjalistów z British Columbia Centre on Substance Use (BCCSU) oraz z University of British Columbia (UBC). Badacze ustalili, iż marihuana może nie tylko być dobrym sposobem na złagodzenie bólu, ale może także zmniejszyć liczbę osób uśmierzających ból za pomocą opioidów.

Naukowcy przyjrzeli się 1100 osobom z wysokim ryzykiem przedawkowania opioidów, ze względu na stosowanie ich w celu opanowania poważnego lub przewlekłego bólu. Pacjenci, którzy codziennie używali marihuany, o połowę zmniejszyli ilość używanych opioidów. Ponadto zgłaszali również pozytywne skutki uboczne, takie jak ulga od stresu, zlikwidowanie nudności, lepszy apetyt oraz poprawa jakości snu. Co ważne, aby efekt był odczuwalny, tylko codzienne używanie marihuany dało pozytywne efekty. Pacjenci, którzy konopi używali rzadziej nie odczuli znaczącej poprawy.

„Istnieją wstępne dowody na to, że stany w USA posiadające legalny dostęp do konopi indyjskich mają dzieki temu mniejszą liczbę zgonów spowodowanych środkami opioidowymi, a nasze badanie częściowo potwierdza dlaczego tak się dzieje. Jest to więcej dowodów na to, że część osób może ograniczyć stosowanie opioidów i zmniejszyć ryzyko przedawkowania. Nasi naukowcy muszą tylko ustalić związek przyczynowo skutkowy oraz go zoptymalizować ”.

-powiedział w rozmowie z DailyMail jeden z autorów badania, dr Milloy z BCCSU.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać