Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Marihuanę kupił w Czechach z zamiarem sprzedaży w Polsce

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w trakcie kontroli drogowej pasażera, który posiadał marihuanę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna marihuanę kupił w Czechach z zamiarem sprzedaży w Polsce. Łącznie zatrzymany udzielił co najmniej 83 razy środki odurzające różnym osobom odpłatnie i nieodpłatnie. Teraz grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali podczas kontroli drogowej 30-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków, ich przemyt z Czech oraz o handel nimi.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w trakcie kontroli drogowej. Posiadał marihuanę, z której można było uzyskać ponad 20 porcji handlowych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że 30-latek 18 marca br. kupił w Czechach marihuanę z zamiarem jej sprzedaży w Polsce. Z zakupionych narkotyków mężczyzna mógł uzyskać ponad 70 porcji handlowych. Funkcjonariusze potwierdzili, że od stycznia do marca br. podejrzany udzielił co najmniej 83 razy narkotyki odpłatnie i nieodpłatnie różnym osobom z Jeleniej Góry i okolic.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać