Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Nielegalna wytwórnia olejku konopnego zlikwidowana przez CBŚP[VIDEO]

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu prowadzili działania operacyjne w wyniku czego, nielegalna wytwórnia olejku konopnego została zlikwidowana, a trzy osoby zostały zatrzymane. Wszystko odgrywało się w jednej z miejscowości pod Turkiem, to tam osoby odpowiedzialne za proceder produkowały olej konopny.

Funkcjonariuszom CBŚP w wyniku swoich działań wywiadowczych udało się zdobyć informację, że na terenie jednej z nieruchomości w powiecie tureckim (woj. Wielkopolskie), mogą być produkowane środki odurzające. Podczas przeszukania posesji w jednym z budynków znaleziono kompletną linie produkcyjną składającą się z urządzeń do ekstrakcji oleju konopnego oraz gotowy produkt. Dodatkowo zabezpieczono 10kg suszu roślinnego, pył konopny, nasiona oraz substancje służące do wytwarzania oleju, który miał być wprowadzany na rynek jako legalna „medyczna marihuana”. W rzeczywistości produkt zawierał w sobie kannabinole CBD oraz delta-9 THC, którego wykazana zawartość przekroczyła dopuszczalną granicę 0,2%.

Za organizacje nielegalnego procederu prawdopodobnie odpowiedzialny jest 30-letni mężczyzna, zaś 50-latka i jej 37-letni partner zajmowali się produkcją oleju konopnego. Cała trójka została zatrzymana, a prokurator Sądu Rejonowego w Turku zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Materiał dowodowy, który udało się zabezpieczyć, będzie szczegółowo analizowany przez biegłego sądowego, a sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania urządzeń do ich produkcji.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać