Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Legnica: Zamiast odsiadywać wyrok, uprawiał konopie indyjskie

Legnica: Zamiast odsiadywać wyrok, uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu. Pewien 22-letni legniczanin, który do odsiedzenia miał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności, znów trafił do aresztu. Zamiast odbywać wyrok, uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu. Teraz grozi mu już 8  lat odsiadki.

Funkcjonariuszom z Legnickiej policji udało się ustalić miejsce pobytu 22-letniego, poszukiwanego mężczyzny, który odbywać powinien właśnie wyrok w zakładzie karnym.

Gdy funkcjonariusze byli już na miejscu, gdzie zastali młodego mężczyznę, wyczuli słodkawą woń marihuany. W trakcie przeszukania mieszkania, w jednym z pokoi ujawnili nielegalną plantację marihuany. Liczyła ona 100 krzewów w początkowym stadium kwitnienia.

Po za krzewami, policjanci zabezpieczyli również cały sprzęt uprawowy; lampy, systemy wentylacyjne, nawadniające, nawozy. Jak mówi mł. asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego legnickiej policji. – „z krzewów można było uzyskać blisko dwa kilogramy narkotyku” – Można było, ale nie uzyskano, więc skąd takie dane Pani Jagodo?

Młody Legniczanin odbywa już zaległą karę, przy okazji oczekując na kolejny proces, który niestety, znacznie wydłuży jego odsiadkę. Nie pochwalamy sytuacji, gdzie młody, przedsiębiorczy człowiek dostaje od systemu dodatkowe lata pozbawienia wolności, zamiast złagodzenia kary i dania możliwości rozwoju biznesu i odprowadzania podatków.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać