Ciekawostki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Michigan: olfaktometry pomogą wykryć marihuanę na odległość [VIDEO]

olfaktometry

Mieszkańcy miasta Bessemer w Michigan mają dość nieustannego zapachu marihuany unoszącego się w ich mieście. W odpowiedzi na skargi mieszkańców, podczas sesji Rady Miasta zapadła decyzja, aby zakupić olfaktometry, których zadaniem będzie wykrywanie marihuany na odległość.

Zdaniem władz miasta intensywny zapach marihuany, to efekt wzrostu liczby upraw konopi indyjskich. W grudniu 2018 roku zaszła zmiana w prawie, dzięki czemu mieszkańcy Michigan mogą uprawiać konopie indyjskie dla celów rekreacyjnych.

Miasto śmierdzi. Wszędzie czuć marihuanę. Są ludzie, którzy nie mogą wysiedzieć na własnym podwórku

– mówi członek Rady Miejskiej, Linda Nelson.

Faktem jest, że istnieją ograniczenia ilościowe co do liczby roślin na osobę. Mianowicie każda osoba, która będzie posiadaczem uprawy liczącej więcej niż dwanaście roślin zostanie ukarana mandatem do 500 dolarów. W przypadku osób, które hodują więcej niż dwadzieścia cztery rośliny grozi kara grzywny do 500 tysięcy dolarów! Poza karą grzywny, prawo przewiduje karę więzienia do lat siedmiu.

Olfakometr zakupiony przez miasto ma pomóc w szukaniu tych którzy łamią prawo. Nasal Ranger to sprzęt wypuszczony na rynek w 2012 roku i pozwala on wykryć oraz ocenić stężenie zapachu. Podobnych urządzeń do wykrywania plantacji marihuany używa policja w Denver. Koszt zakupu olkafometru oraz wyszkolenia policjantów oscyluje w granicach 3,5 tysiąca dolarów.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać