Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta ws. braku medycznej marihuany w aptekach

Odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta

Jest odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta ws. braku medycznej marihuany w aptekach. Otrzymał ją jeden z pacjentów, który do RPP oraz Ministerstwa Zdrowia skierował swoją skargę, na brak możliwości zakupu niezbędnych leków.  Odpowiedź nas mocno zaskoczyła, dlatego postanowiliśmy  porozmawiać z RPP aby się upewnić czy to nie primaaprilisowy żart. Oto co według Rzecznika Praw Pacjenta jest ważniejsze od niezbędnego dla wielu pacjentów leku.

Odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta ws. braku medycznej marihuany w aptekach

Poniżej prezentujemy odpowiedź RPP ws. braku medycznej marihuany. Dowiadujemy się z niej, że w świetle ustawy nie jest to organ nadzorujący Ministerstwo Zdrowia i ws. braku leku w aptekach nam nie pomoże!

Odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta

Odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta
Źródło: Konopny Pacjent

Dalej wymieniony jest zakres obowiązków RPP, w których sprawie można się z rzecznikiem kontaktować. Nie znajdziemy w nim punktu mówiącego, że RPP pomoże gdy pojawi się problem z nabyciem niezbędnych leków. Jest punkt mówiący o ochronie godności pacjenta,  zadzwoniłem do RPP i zapytałem, czy brak możliwości leczenia się nie jest odbieraniem godności pacjenta, który musi cierpieć z powodu chorej postawy Ministerstwa Zdrowia. Od pani w słuchawce usłyszałem, że ona nie jest tu od tego, aby ustalać co narusza czyją godność i aby w tej sprawie wystosować pismo. Tak też zrobimy.

Jednak to co usłyszałem chwile później, uświadomiło mi w jak bardzo popaprani ludzie nami rządzą. Punkt nr 10, dot. zakresu obowiązków RPP mówi, że można złożyć skargę, jeżeli szpital odmówi wizyty w nim księdza!

Na pytanie czy RPP może pomóc w sprawie permanentnego braku potrzebnego leku usłyszałem odpowiedź, że nie.

Na pytanie czy RPP może pomóc jeżeli szpital nie sprowadzi mi księdza odpowiedziano mi, że tak.

Na pytanie, czy dobrze zrozumiałem, że RPP może pomóc gdy w okolicy nie ma księdza ale nie może pomóc gdy nie ma możliwości nabycie niezbędnych leków, usłyszałem odpowiedź, żeby nie łapać ich za słówka!

Tak moi drodzy to w tym kraju wygląda, nie ma niezbędnych do życia leków, ale za to zawsze znajdzie się ksiądz do ostatniego namaszczenia, urząd wam to zagwarantuje!

Konopny Pacjent 12.03.2020 r. wysłał również zapytanie do Ministerstwa Zdrowia. Jak do tej pory odpowiedzi brak, poinformujemy jak tylko przyjdzie

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać