Świat koncentartów i ekstraktów ZIELONE NEWSY

Konopne koncentraty: Czym jest Live Rosin i Live Resin?

czym jest live rosin i live resin

Czym jest live rosin i live resin? Na to pytanie postaramy odpowiedzieć sobie w dzisiejszym artykule poświęconym właśnie tym koncentratom. Live Rosin i Live Resin są dwoma różnymi rodzajami ekstraktów z konopi, które bardzo często się ze sobą myli.

Sam termin Live Rosin jest technicznie niedokładny i chociaż wydaje się, że tak już pozostanie, to czołowi twórcy koncentratów postanowili w końcu postawić sprawę jasno i wyjaśnić proste różnice, które dzielą te dwa ekstrakty.

Czym jest Live Rosin?

Live Rosin jest bezrozpuszczalnikowym, żywicznym ekstraktem z konopi. Często wytwarza się go poprzez sprasowanie tzw. bubble hash wytworzonego ze świeżo zamrożonych lub „żywych” kwiatów. Ten proces rejestruje żywy profil terpenowy konopi indyjskich bez użycia rozpuszczalników.

Zadajesz sobie pewnie pytanie, czy do prasy ekstrakcyjnej możesz włożyć świeżo ścięte kwiaty. Odpowiedź oczywiście brzmi: nie. Próbując sprasować świeże kwiaty, nawet te świeżo zamrożone wytworzy się para, która powstaje na wskutek wrzenia wody zawartej w kwiatach. To czego nie uda ci się otrzymać, to pożądany produkt, który jest przydatny do użycia.

Jak więc zatem otrzymać „żywą kalafonię”? Aby udało się nam stworzyć Live Rosin, to kwiaty muszą być uprzednio zamrożone lub najpierw musimy zrobić bubble hash, suszymy za pomocą suszarki sublimacyjnej, a dopiero wtedy wyciskamy rosin, dzięki temu otrzymujemy produkt zawierający pełne spektrum kannabinoidów oraz wysoką zawartość terpenów. Torby z sitami do tworzenia bubble hash znajdziesz praktycznie w każdym dobrym growshopie.

Cena najlepszej jakości Live Rosin może oscylować nawet  przy 100 USD za gram, biorąc też pod uwagę jej często niezrównany profil terpenowy

Czym jest Live Resin?

Ten termin odnosi się do ekstraktu na bazie rozpuszczalnika. Zazwyczaj jest to klasyczny BHO(Butane Hash Oil), który wytwarzany jest z zamrożonego materiału roślinnego. Jest to ekstrakcja jednoprzebiegowa, która wychwytuje profil terpenowy rośliny poprzez ekstrakcję gruczołów żywicznych przed ich wyschnięciem i utwardzeniem.

Koncentrat otrzymany z ekstrakcji na klasycznie suszonym materiale roślinnym nie będzie już mógłby być nazywany Live Resin. Jest to po prostu BHO – butanowy, żywiczny koncentrat.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać