Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Wyrok dla Jakuba Gajewskiego i Państwa Dołeckich za przemyt oleju z konopi

Wyrok dla Jakuba Gajewskiego i Panstwa Doleckich za przemyt oleju z konopi (2)

Dziś o godzinie 13:30 w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze odbyła się rozprawa, na której sędzia ogłosił wyrok w sprawie Jakuba Marcina Gajewskiego oraz państwa Dołeckich oskarżonych o wewnątrzwspólnotowy przemyt substancji odurzających w formie oleju z konopi w celach leczniczych.

Z informacji, jakie udało się nam uzyskać wynika, że dzisiaj (20.10.2018) w w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, sędzia ogłosił wyrok w sprawie Jakuba Marcina Gajewskiego oraz państwa Dołeckich, którzy zostali oskarżeni o przemyt oleju z konopi, za co groziła im kara od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. Oleju potrzebowali do celów leczniczych, a wymiar sprawiedliwości całą sytuacje określa mianem zbrodni.

Dwa tygodnie temu odbyła się ostatnia rozprawa i przewód sądowy został zamknięty. Sędzia ogłosił, że jest to precedensowe wydarzenie, więc musi je dogłębnie zanalizować, aby podjąć właściwą decyzję. Prokurator zaproponował Nam nadzwyczajne złagodzenie kary i wyroki w zawieszeniu, oraz grzywny, dodając, że nawet najniższa kara będzie dla nas za wysoka. Nasz adwokat udowodnił, że według prawa nasze czyny nie wypełniły znamion przestępstwa, i nie powinniśmy w ogóle podlegać pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ponieważ z narkomanią nie mają nic wspólnego.

– pisze na swoim oficjalnym fanpage Jakub Gajewski

„Po aresztowaniu ludzie zaczęli rozpoznawać mnie na ulicy, i nie rzucają we mnie kamieniami, nie traktują mojej osoby z ostracyzmem, wręcz przeciwnie podają mi ręce w geście wsparcia, i życzą wszystkiego dobrego.

– tłumaczył na poprzedniej rozprawie Gajewski

Wyrok dla Jakuba Gajewskiego i Państwa Dołeckich

Jakub Marcin Gajewski – wiceprezes organizacji Wolne Konopie – usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Rodzice Andrzeja Dołeckiego, innego członka zarządu stowarzyszenia Wolne Konopie również byli obecni podczas rozprawy. Dariusz Dołecki usłyszał wyrok jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ewa Dołecka została uniewinniona.

Adwokat stojący po stronie oskarżonych udowodnił, że według prawa czyny popełnione przez Jakuba Gajewskiego i Państwa Dołeckich, nie wypełniły znamion przestępstwa, i nie powinni oni w ogóle podlegać pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ponieważ jak powiedział adwokat – z narkomanią nie mają nic wspólnego i jest to oczywiście bezapelacyjne ustosunkowanie do sprawy.

Cała sytuacja jest jednym i trafnym słowem – chora! Bo jakim trzeba być człowiekiem jeżeli skazuje się na pozbawienie wolności innego człowieka, za chęci i próbę ratowania życia drugiej osoby? Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, kiedy chodzi o zdrowie lub życie człowieka.

 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać